Coinbase apžvalga 2024

Coinbase kripto birža pradėjo veiklą 2012 metais ir per daugiau nei dešimt metų pasiekė nuostabius rezultatus. Dabar tai ne tik viena iš populiariausių kripto keityklų, bet tuo pačiu išsiskiria savo puikia reputacija, plačiu paslaugų spektru, o svarbiausia – vartotojams užtikrina saugią aplinką. 

Šiuo metu Coinbase veikia daugiau nei 100 skirtingose šalyse, dirba daugiau nei 3 400 darbuotojų, o platformoje turto yra daugiau nei 128 milijardai JAV dolerių.

Čia per vieną metų ketvirtį prekiaujama už daugiau nei 92 milijardus JAV dolerių, kas rodo ne tik didelį vartotojų pasitikėjimą Coinbase, bet ir pačios keityklos galimybes aptarnauti tokį didelį kiekį transakcijų. 

📖 Turinys

Coinbase privalumai ir trūkumai

Coinbase turi savų privalumų ir apribojimų. Pateikiame jų apžvalgą:

Privalumai:

🟢 Saugumas ir reputacija: Coinbase susikūrė gerą reputaciją dėl saugumo ir patikimumo. Ji viešai kotiruojama JAV vertybinių popierių biržoje, todėl naudotojai pasitiki platformos teisėtumu ir saugumo priemonėmis.

🟢 Patogi vartotojo sąsaja: Coinbase siūlo patogią naudotojo sąsają, todėl pradedantiesiems ir patyrusiems naudotojams lengva naršyti platformoje, prekiauti kriptovaliutomis ir gauti išsamią informaciją apie skaitmeninį turtą.

🟢 Platus palaikomų kriptovaliutų spektras: Coinbase palaiko įvairias kriptovaliutas, įskaitant populiarias galimybes ir mažiau žinomus žetonus.

Trūkumai:

Mokesčių struktūra: Coinbase mokesčių struktūra gali būti paini, o naudotojams gali būti sudėtinga tiksliai apskaičiuoti sandorių mokesčius.

Dideli sandorių mokesčiai: Operacijų mokesčiai Coinbase gali būti palyginti dideli, ypač už mažesnes operacijas.

Aktualūs klausimai

⭐ Kas yra Coinbase?

Coinbase yra pirmaujanti kriptovaliutų birža, turinti puikią reputaciją dėl saugumo ir patogumo, leidžianti vartotojams pirkti, parduoti ir prekiauti įvairiomis kriptovaliutomis.

⭐ Ar Coinbase yra patikima bendrovė?

✅ Taip, Coinbase yra teisėta ir nusistovėjusi kriptovaliutų mainų platforma, viešai įtraukta į JAV vertybinių popierių biržos prekybos sąrašus, todėl naudotojams suteikiama skaidrumo ir užtikrintumo dėl jos patikimumo ir saugumo priemonių. Ji yra plačiai pripažinta ir ja pasitikima kriptovaliutų industrijoje dėl jos atitikties reguliavimo standartams.

⭐ Kaip Coinbase uždirba pinigus?

Coinbase uždirba pinigus pirmiausia iš prekybos mokesčių, imdama iš naudotojų procentinę sandorio vertės dalį, kai jie perka arba parduoda kriptovaliutas. Be to, Coinbase gauna pajamų iš savo prenumeratos pagrindu teikiamos paslaugos Coinbase Pro ir kriptovaliutų kainų skirtumų.

⭐ Kur yra Coinbase būstinė?

Coinbase būstinė yra San Franciske, Kalifornijoje.

⭐ Kada Coinbase tapo viešai prieinama?

2021 m. balandžio 14 d. Coinbase tapo vieša. Pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO) ji vykdė Nasdaq vertybinių popierių biržoje su pavadinimu „COIN”.

Valdymo patogumas

Coinbase turi puikaus dizaino svetainę, kuri pasižymi itin patogiu, o svarbiausia, kad greitu valdymu. Viskas kraunasi labai greitai, o atlikti veiksmus – nuo registracijos iki kriptovaliutų pirkimo labai paprasta.

Pažymėti galima tai, kad svetainė nėra apkrauta nereikalinga informacija, kas dažniausiai tik stabdo krovimosi greitį. Visą informaciją, kuri susijusi su valdymu ar kitais klausimais, galima rasti svetainės apačioje.

Susikūrus Coinbase paskyrą, tiek nauji, tiek ir patyrę vartotojai neturės problemų su kriptovaliutų įsigijimu ar jų pervedimu. Atsidarius prekybos skiltį, vienoje vietoje galima matyti visas kriptovaliutas, nagrinėti jų grafiką bei lyginti skirtingą informaciją.

Coinbase turi kelis filtravimo modelius, pavyzdžiui, galima išsifiltruoti kriptovaliutas, kurių kaina paskutiniu metu krinta arba kaip tik kyla. Yra ir paieškos laukelis, kuriame įvedus kriptovaliutos pavadinimą iš karto bus aišku, ar ji pasiekiama Coinbase biržoje. 

coinbase-apžvalga

Atsidarius pasirinktą kriptovaliutą, galima matyti jos aprašymą, susijusias kitas kriptovaliutas, 24 valandų kainos pokytį, kokia buvo visų laikų aukščiausia kaina ir kita.

Informacijos apie kiekvieną kriptovaliutą tikrai netrūksta, todėl Coinbase galima naudoti ne tik kaip biržą, bet ir kaip informacijos šaltinį, kas leidžia visą svarbiausią informaciją turėti vienoje vietoje.   

Apsauga

Dėl apsaugos ir saugių transakcijų abejoti tikrai nereikia. Coinbase yra kotiruojama JAV akcijų biržoje ir visos veiklos ataskaitos yra viešos. Tai užtikrina, kad bendrovė nevykdo jokių sukčiavimų ir savo vartotojams gali užtikrinti maksimalų skaidrumą. 

Be to, kad visi bendrovės veiklos duomenys yra vieši, saugumas užtikrinamas ir kitais aspektais. Pirmiausia, svetainėje įdiegtas SSL sertifikatas, kuris šifruoja vartotojų asmeninę informaciją ir saugo nuo duomenų nutekinimo.

Pilnai užbaigti registraciją reikia su tapatybės patvirtinimu, kas užtikrina, jog Coinbase paslaugomis nėra naudojami su pavogtais žmonių duomenimis – kiekvienas vartotojas turi pereiti verifikacijos procesą.  

coinbase-apsauga

Svarbu paminėti ir tai, kad Coinbase laiko žmonių turtą ir nieko su juo nedaro. Kitaip sakant – vartotojų kriptovaliuta yra vartotojų kriptovaliuta.

Coinbase be vartotojų sutikimo neskolina ir neatlieka jokių kitų veiksmų su turimomis kriptovaliutomis. Vartotojams yra siūlomos įvairios rizikos valdymo programos, kurios padeda apsaugoti klientų turtą. 

Apsaugą užtikrina dviejų žingsnių autentifikavimas. Kai kuriems vartotojams tai gali atrodyti nereikalingas ir laiką užimantis dalykas, tačiau tai itin prisideda prie vartotojų paskyrų apsaugos.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad įsilaužėliai gali pasiekti ne tik jūsų kriptovaliutas, bet ir asmeninius duomenis, kurie yra kur kas vertingesni nei paskyroje esantis virtualus turtas. 

Taip pat, Coinbase bet kuriuo paros metu pasiruošusi suteikti pagalbą pačiais įvairiausiais klausimais. Jeigu kažkas neveikia arba turite tam tikrų nusiskundimų bei klausimų, galima susisiekti su klientų aptarnavimo specialistais ir problemos bus iš karto sprendžiamos. 

Palaikomos kriptovaliutos ir mokesčiai

Coinbase savo pasiūloje turi šimtus skirtingų kriptovaliutų, todėl galima net neabejoti, kad čia rasite ne tik pačias populiariausias kripto – Bitcoin, Ethereum, Tether, BNB, XRP, Solana, Cardano, Dogecoin, 888tron ir daugybę kitų.

Šiuo atveju ypač naudingas paieškos laukelis, į kurį įvedę kriptovaliutą, galite iš karto pamatyti ar Coinbase ja prekiauja. Tai padaryti galima ir tiesiog atsidarius Coinbase svetainę – nereikia jokios registracijos. 

SANDORIO DYDISMOKESTIS
10$ arba mažiau0.99$
10$-25$1.49$
25$-50$1.99$
$50-$2002.99$
Virš 200$Pagrįstas procentais

Kalbant apie mokesčius, susimokėti čia reikia atliekant visus pagrindinius veiksmus. Perkant, parduodant arba konvertuojant kriptovaliutas, mokesčiai yra apskaičiuojami tuo metu, kai atliekamas sandoris.

Mokesčių dydis gali priklausyti nuo to, kokio dydžio sandoris atliekamas, kokioje jurisdikcijoje esate, kokį naudojate mokėjimo metodą. Prieš patvirtinant sandorį, galima matyti mokesčius – jeigu jie jums atrodo per dideli, galima sandorio nepatvirtinti. 

Coinbase turi savo mokėjimo kortelę – šioms transakcijoms nėra taikomi mokesčiai. Jeigu norite išsimokėti pinigus bankomate, gali būti taikomas bankomato mokestis, kurį nustato bankas. Mokesčiai taikomi ir pinigų įnešimui bei išmokėjimui – tai taip pat priklauso nuo pasirinkto mokėjimo metodo. 

Coinbase taip pat yra puiki svetainė, kurioje sporto statymų mėgėjai gali įsigyti įvairių kriptovaliutų, kad galėtų mėgautis kriptovaliutų lažybomis.

Mobili programėlė

Be jokių abejonių Coinbase turi savo mobilią programėlę, kuri leidžia prekiauti kriptovaliutomis bet kur ir bet kada. Dabar daugybė žmonių naudoja išmaniuosius telefonus, todėl nieko keisto, kad ši inovatyvi bendrovė daug dėmesio skiria ir mobiliems telefonams.

Prieš kalbant apie pačią programėlę, reikia paminėti ir tai, kad prisijungti prie paskyros galima ir mobilaus telefono naršykle, todėl nėra būtina siųstis mobilios programėlės. 

Coinbase mobili programėlė pasiekiama tiek „iOS“, tiek „Android“ operacinėse sistemose. Atsisiųsti galima tiek originalią Coinbase programėlę, tiek ir specialią Coinbase piniginę, kuri leidžia dar patogiau valdyti savo turimą virtualų turtą. Mobilios programėlės valdymas lygiai taip pat patogus kaip ir svetainėje. 

Mokymosi resursai

Pagirti Coinbase galima ir dėl to, kad savo svetainėje turi daugybę naudingos informacijos pačiais įvairiausiais klausimais susijusiais su kripto. Tai puiki vieta mokytis ne tik naujokams, bet ir labiau patyrusiems vartotojams.

Coinbase turi mokymosi skiltį, kurioje plačiai aprašoma, kas yra Bitcoin, kas yra kriptovaliuta, kas yra blokų grandinė ir t.t. Šie straipsniai taip pat nusipelno pagyrų, kadangi viskas pateikta labai vaizdingai – su grafikomis ir vaizdo įrašais. 

Be jokių abejonių čia daug informacijos skiriama ir tam, kaip naudotis platforma. Išsamiai aprašyta kaip nusipirkti kriptovaliutą, kaip siųsti kripto ir t.t.

Dažnai net ir patyrusiems vartotojams gali kilti įvairių klausimų tam tikromis temomis, todėl Coinbase tikrai nėra būtina pulti ieškoti klientų aptarnavimo specialistų kontaktų, o tiesiog skirti laiko ir pačiam pasidomėti tam tikrais veiksmais, kadangi viskas yra plačiai aprašyta. 

Coinbase turi savo naujienlaiškį, kuriame galima rasti informaciją apie įvairias tendencijas bei susipažinti su naujausiomis rinkos žiniomis.

Tikrai yra žmonių, kurie naudodamiesi kitomis biržomis, ateina į Coinbase svetainę tam, kad galėtų pasiskaityti tam tikrą informaciją, kas tik patvirtina, jog ši birža savo svetainėje turi daug kokybiško turinio.

Pažymėti galima ir tai, kad Coinbase turi blogo skiltį, kur nuolat atnaujinama pati įvairiausia informacija susijusi su kriptovaliutomis bei Coinbase veikla. 

Geografinis prieinamumas

Šiuo metu Coinbase platforma aptarnauja daugiau nei šimtą šalių visame pasaulyje. Vienintelės jurisdikcijos, kuriose naudotis Coinbase kripto birža negalima yra sankcionuotos šalys. Coinbase bendrovė laikosi OFAC sudaryto sankcijų sąrašo ir su jame esančiomis valstybėmis nedirba. 

COINBASE UŽDRAUSTOS ŠALYS IR REGIONAI
Kinija
Šiaurės Korėja
Iranas
Sirija
Kuba
Krymas

Lietuvoje naudojantis Coinbase nesklandumų tikrai nekils, tik galima atkreipti dėmesį į tai, kad svetainėje nėra lietuvių kalbos. Coinbase šiuo metu svetainėje turi daugiau nei dešimt skirtingų kalbų – anglų, vokiečių, ispanų, prancūzų, italų, turkų, portugalų, rusų ir kita. 

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..