Moterų krepšinis ir lažybos – pagrindiniai skirtumai ir aspektai
Dauguma besilažinančiųjų už krepšinio įvykius, įprastai renkasi vyrų čempionatus ir lygas, o moterų krepšinis nesulaukia tiek daug dėmesio. Visgi taip yra veltui, kadangi ši sritis dažnai yra neišnaudojama ir galinti generuoti gerą grąžą.
„LazybuGuru.lt“ Jus supažindina su pagrindiniais skirtumais tarp vyrų ir moterų krepšinio lažybų bei pateikia svarbius patarimus, kurie padės greičiau tapti sėkmingam šioje nišoje.
Svarbiausi skirtumai
Visų pirma, prieš pradedant kalbėti apie lažybas ir jų skirtumus, reikia suprasti pagrindinius skirtumus tarp to, kaip skiriasi moterų ir vyrų krepšinis.
Moterys visose lygose žaidžia mažesniu kamuoliu (6-u kamuolio dydžiu). Visgi tai bene vienintelis ir pagrindinis stabilus skirtumas, o kiti dalykai yra kintantys, priklausomai nuo lygos.
Įprastai viską galima išskirstyti į WNBA (Moterų nacionalinė krepšinio asociacija), NCAA (JAV studentų sporto lyga) ir FIBA taisykles.
Pagrindinės taisyklės (pavyzdžiui, kėlinių ilgis – po 10 minučių) nesiskiria, tačiau yra kitų skirtumų, lemiančių erdvių dydžius ar žaidimo tempą.
Štai, FIBA ir WNBA taisyklės nurodo 24 sekundes atakai, kuomet NCAA atakos trunka 30 sekundžių.
NCAA lygoje tritaškio linija yra 6,32 m atstumu, o pagal FIBA bei WNBA taisykles – 6,75 m.
Nors iš pirmo žvilgsnio tai neatrodo labai svarbu, tačiau galutiniame rezultate žaidimas itin skiriasi – tolimesnis atstumas reiškia mažiau tritaškių ir daugiau erdvės prasiveržimams, ilgesnis atakos laikas – mažiau metimų, mažiau taškų. Todėl reikia kiekvieną sykį įvertinti šias aplinkybes.
Žvelgiant į patį žaidimą ir rezultatus, tradiciškai moterų krepšinio komandos žaidžia ne taip rezultatyviai kaip vyrai. Jei esate įpratę prie didelių taškų sumų (mėgstate lažintis už taškų skaičių), nenustebkite, kad rezultatyvumas dažnu atveju yra gerokai mažesnis nei vyrų krepšinyje.
Be to, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, jog komandų lygių skirtumai būna didesni. Kadangi rinkos mažos, dažnu atveju komandos labai skiriasi savo finansiniais pajėgumais ar tiesiog komandų lygiu – tas pats galioja ir kalbant apie nacionalines komandas. Šie lygių skirtumai būna akivaizdūs, kai įvairiausiose varžybose taškų skirtumas tampa didelis. Atkaklių ir lygių rungtynių moterų krepšinyje būna mažiau.
Moterų krepšinis lažybose
Lažybų srityje, taip pat kaip ir kitose, moterų krepšinis negali pasigirti nei tokia didele pasiūla, nei tokiu dideliu dėmesiu.
Taigi, jei nuspręsite išbandyti save lažinantis už moterų komandas, Jums tikrai prireiks sąskaitos bent jau vienoje iš didžiųjų užsienio bendrovių, pavyzdžiui, BetFair.
Kadangi ši niša yra ganėtinai siaura, svarbu, jog pasirinkta lažybų bendrovė suteiktų kuo didesnę norimos lygos (ar tiesiog moterų krepšinio) pasiūlą.
Peržvelgę pasiūlą, dažnai pastebėsite, kad joje lygų skaičius yra ganėtinai menkas – taip yra dėl to, kad kai kurios lygos yra mažesnės, bukmekeriai patys turi nedaug informacijos ir tiesiog norima apsidrausti nuo bandymų sukčiauti (kas gali tapti aktualu, kadangi moterų krepšinyje žaidėjų atlyginimai yra gerokai mažesni).
Jei gilinsitės į moterų krepšinio lažybas, tikriausiai daugiausiai dėmesio skirsite WNBA, FIBA tarptautinėms varžyboms, Moterų Eurolygai bei Europos taurei ir galbūt kelioms nacionalinėms lygoms kaip kad Rusijos.
Tai būtų geras sprendimas, kadangi informacijos bei netgi vaizdo transliacijų kiekis yra ganėtinai ribotas. Išnaudokite tai, jog dauguma kitų lošėjų aplenkia moterų krepšinį. Tik nepamirškite, kad tuo pačiu dažnai įvykiai gali turėti gerokai žemesnius limitus.
Apibendrinant, moterų krepšinis dažnai yra pamirštamas, todėl tai yra dar ne visai išnaudota terpė, kuri gali būti pelninga, įdėjus į tai pakankamai darbo.