I-oje futbolo lygoje sutartų rungtynių skandalas

Lietuvos futbolą vėl purto sutartų rungtynių skandalas. Praeitų metų pabaigoje rašėme apie nesąžiningus žaidėjų veiksmus A lygoje, o dabar tokiais dalykais pasižymėjo ir I-os lygos komandos.

Įtarimai yra pareikšti Jonavos ir Mažeikių futbolininkams. Šios komandos tarpusavyje žaidė rugpjūčio 8 dieną ir Jonava laimėjo 2-1.  „Atmosferos” futbolininkams buvo paskirtas 11 m. baudinys, galbūt yra tiriama Jonavos gynėjų veiksmai baudos aikštelėje.

Bet mūsų įtarimų šešėlis daugiau krinta ant Mažeikių „Atmosferos” futbolininkų. Jonavos komanda kovoja dėl patekimo į A lygą ir šiuo metu užima pirmą vietą turnyro lentelėje,  todėl mažiau tikėtina, kad komandoje gali kilti tokių nesąžiningų veiksmų.

O Mažeikių ekipa yra per vidurį lentelės ir jiems nėra labai didelės motyvacijos kovoti dėl geresnio rezultato. „Atmosferos” futbolininkai neturi šansų patekti tarp prizinių vietų, ir nėra didesnės grėsmės iškristi į žemesnę lygą. Puikios sąlygos kelias rungtynes „pafixint”.

Pažiūrėkite į paskutines 2 „Atmosferos” komandos rungtynes. Akivaizdūs pralaimėjimai savo varžovams be jokių ketinimų kovoti.

Už Nevėžio ir Šiaulių futbolininkų pergalę buvo siūlomi apie 1.50 koeficientai. Šios pergalės praėjo sklandžiai, o dar lengviau praėjo šių komandos foros, dėl kurių pasistengė arba tiksliau sakant visiškai nesistengė „Atmofesros” gynėjų grandis. Abiejuose rungtynėse įvarčiai krito labai anksti, paskirti du 11 m. baudiniai, tai labai įtartina.

Jeigu komanda ir yra silpnesnė už savo varžovą, tai kažkiek vis tiek atsilaiko ir išsaugoja savo sausus vartus. O čia prieš Šiaulius jau 4 minute krenta įvartis, prieš Kėdainius du įvarčiai krenta per  19 minučių.

„Atmosferos” vadovas neigia bet kokias rezultatų manipuliacijas, bet komandų vadovai ar treneriai dažniausiai apie tai nieko ir nežino. Komandoje užtenka keliams pagrindiniams žaidėjams susitarti (vartininkas, gynėjai, puolėjas) ir  to užtenka įtakoti rezultatą. Taip pat mažiau reikės dalintis nelegaliais pinigais su kitais komandos nariais.

Vėliau futbolininkai per tarpininkus gauna atlygį ir perduoda informacija kas bus daroma su rungtynėmis. Patys sportininkai nedaro statymų lažybų punktuose. Viskas vyksta per Azijos lažybų kontoras, kur galima lažintis iš labai didelių sumų. Vienas statymas už tokias rungtynes gali siekti apie 10 tūkst. eurų.

Nuo tokių sukčiavimų sporte labai sunku apsisaugoti, kai sportininkai mažai uždirba arba visai nieko negauna. Tada nusikaltėliai užverbuoja sportininkus pasiūlant nemažą atlygį vos už vienas rungtynes.

Taigi šiuo metu policija tiria šį sukčiavimo atvejį ir aiškinamas kokiu mastu vyksta nešvarūs darbeliai I-oje LFF lygoje. Kai bus daugiau informacijos pranešime savo lankytojams.

Priminsime, kad nuo 2017 metų buvo papildytas baudžiamasis kodeksas, kuriame numatyta atsakomybė už nesąžiningą manipuliavimą sporto rezultatais.

Lažybų mėgėjus tik norime įspėti, kad sutartų rungtynių dažnai atsitinka jaunimo čempionatuose, teniso ITF rungtynėse ir kaip dabar žinom labai Lietuvos futbole. Taip pat būkite budrus jeigu internete jums kažkas siūlys nusipirkti sutartų (fixų) rungtynių. Nors deja šių rungtynių pasitaiko sporte, bet tokia slapta informacija tikrai nesidalinama internete už 20 ar 50 eurų.

A Lyga Rezultatai

A Lyga

A Lyga Tvarkaraštis

A Lyga

Decimal
Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..