EuroCup 2024 antro rato apžvalga ir prognozės 

Praėjusią savaitę prasidėjo antrasis EuroCup 2024 sezono ratas ir dabar kiekvienos rungtynės turės kur kas didesnę vertę. Tai reiškia, kad ne tik komandos labiau stengsis, bet tuo pačiu atsiranda ir daugiau vertės statymuose.

Komandos sužaidusios po 10 rungtynių, o tai reiškia, kad jau yra nemaža imtis, iš kurios galima imti įvairią statistiką, ieškoti tendencijų bei taip pasididinti laimėjimo galimybes. 

Prieš sezono pradžią buvo pristatytas naujasis EuroCup reguliaraus sezono formatas. Dvejose grupėse ir toliau liko rungtyniauti po 10 komandų, tačiau į atkrintamąsias pateks nebe po aštuonias, bet po šešias komandas.

Tai iš karto padidino konkurenciją, kadangi net keturios komandos po reguliaraus sezono užbaigs pasirodymą Europoje. 

Svarbiausi A grupės įvykiai:

  • „Paris Basketball” krepšininkai, kurie per dešimt rungtynių patyrė tik vieną pralaimėjimą, gali užsitikrinti vieną iš dviejų pirmųjų vietų A grupėje. Apsvarstykite galimybę patikrinti mūsų kruopščiai atrinktas geriausias lažybų svetaines kad atlikti šį statymą.
  • Londono „Lions” ir Tel Avivo „Hapoel” yra pretendentai į antrąją vietą, turintys po aštuonias pergales ir du pralaimėjimus. „Hapoel” pergalė svečiuose prieš „Lions” gali būti lemiama galutinei turnyrinės lentelės daliai.
  • Stambulo „Beşiktaş” galėtų įnešti intrigos, tačiau jam reikia stiprios atkarpos, daugiausia žaidžiant išvykoje. Paskutinės dvejos jų rungtynės su Paryžiaus ir Tel Avivo komandomis gali nulemti galutinę grupės turnyrinę lentelę.
  • Reikia atkreipti dėmesį į komandas, esančias aplink šeštąją vietą, nes kiekvienas turas bus lemiamas kovai dėl atkrintamųjų varžybų.

Svarbiausi B grupės įvykiai:

  • „JL Bourg” užima antrąją vietą, tačiau susiduria su „U-BT Cluj-Napoca” ir ratiopharm konkurencija.
  • Laukiama įnirtingos kovos dėl atkrintamųjų varžybų vietų, o komandoms, esančioms apie šeštąją vietą, reikia skirti dėmesio kiekvienose rungtynėse.
  • 5-7 vietas dalijasi „7bet-Lietkabelis”, „Buducnost” ir „Dolomiti Energia”. Palankus Podgoricos komandos tvarkaraštis gali užtikrinti jai vietą atkrintamosiose varžybose.

Kovos del atkrintamųjų svarbiausi aspektai:

  • Komandos, užimančios šeštąją vietą A grupėje (Badalonos „Joventut”, „Prometey”, „Vilnius Wolves”, „Venezia Reyer”), įtemptai kovoja dėl vietos atkrintamosiose varžybose.
  • B grupėje situacija paprastesnė – tikimasi, kad „Buducnost” pasinaudos palankiu tvarkaraščiu.
  • Komandų pasirodymas namuose pirmajame rate gali turėti įtakos jų galimybėms patekti į atkrintamąsias varžybas.

A grupėje Paryžiaus „Basketball“ yra pralaimėjusi vieną kartą ir galima vadinti grupės favorite, tuo tarpu B grupėje „Gran Canaria“ nepralaimėjo nei karto ir yra vienintelė komanda laimėjusi visas dešimt rungtynių.

Praėjusio sezono čempionai šiuo metu turi 18-os iš eilės laimėtų rungtynių seriją – aštuoniomis pergalėmis užbaigė praėjusį sezoną, o šiais metais jau laimėjo dešimt kartų iš eilės. Ispanijos komanda artėja prie EuroCup rekordo, kuris yra 20 pergalių iš eilės. 

eurocup-2023-24

Tokią seriją du kartus turėjo „Lokomotiv Kuban“ ir „Virtus“. Norint rekordą pagerinti, reikia laimėti trejas rungtynes iš eilės – prieš „ratiopharm“, „Dolomiti Energia“ ir „JL Bourg“.

Į tai galima atkreipti dėmesį, kadangi šios pergalės ne tik leistų džiaugtis nauju rekordu, bet ir dar labiau priartintų prie pirmos vietos grupėje ir tiesioginio patekimo į ketvirtfinalį. 

📖 Turinys

Kova dėl pirmų dviejų vietų grupėje

Komandos reguliariajame sezone turi skirtingus tikslus – vienoms patekimas į atkrintamąsias būtų didelis laimėjimas, kitos siekia užimti vieną iš pirmų dviejų vietų, kad išvengtų aštuntfinalio ir iš karto patektų į ketvirtfinalį.

Tikslai iškelti prieš sezoną gali keistis, atsižvelgiant į tai, kaip susiklostė pirmasis ratas. Pavyzdžiui, praėjusio sezono finalininkė Ankaros „Turk Telekom“ tikrai turėjo lūkesčių patekti į atkrintamąsias, tačiau dabar turkai turi vos dvi pergales ir patekti tarp šešių stipriausių bus labai sunku. 

A grupė

A grupėje vieną iš pirmų dviejų vietų turėtų užimti puikią formą demonstruojanti Paryžiaus „Basketball“ komanda. Per dešimt rungtynių patyrė vos vieną pralaimėjimą, prieš Stambulo „Bešiktaš“.

Atkreipti dėmesį reikia į tai, kad ši komanda iš dešimties rungtynių net septynis kartus žaidė išvykoje ir visus juos laimėjo. Tai reiškia, kad antrajame rate komanda turės kur kas daugiau rungtynių namuose, o tai turėtų stipriai padidinti šansus užimti vieną iš pirmų vietų. 

Antroji komanda turėtų būti arba visus, net krepšinio bukmekerius, nustebinusi Londono „Lions“ bei itin solidžiai atrodanti Tel Avivo „Hapoel“. Abi komandos yra iškovojusios po aštuonias pergales ir patyrusios po du pralaimėjimus.

Tarpusavio susitikimą išvykoje laimėjo „Hapoel“, todėl tai gali būti svarbiu aspektu galutinėje įskaitoje. Pergalė iškovota buvo aštuoniais taškais, todėl atsakomosiose rungtynėse „Lions“ turės ne tik siekti pergalės, bet ir pabandyti laimėti didesniu skirtumu. 

Matt-Morgan-London-Lions

Apie Tel Avivo „Hapoel“ komandą reikia pažymėti tai, kad su itin sunkia sezono pradžia buvo susitvarkyta puikiai. Vietinis čempionatas buvo suspenduotas ir pradėta žaisti tik pirmą gruodžio savaitę su maksimaliu 1000 žiūrovų kiekiu.

Europoje „Hapoel“ žaidžia Serbijoje be žiūrovų, tačiau tai nesutrukdė laimėti visų trejų rungtynių. Dėl neturėjimo galimybės žaisti namuose, „Hapoel“ daug žaidė išvykoje ir dėl to antrajame rate laukia itin daug namų rungtynių.

Nuo gruodžio 20 d. iki sausio 24 d. šešias rungtynes komanda žais namuose, o tai puikios sąlygos užbaigti reguliarųjį sezoną aukšta nata. 

A grupėje intrigos dar gali įnešti solidžiai atrodanti Stambulo „Bešiktaš“, tačiau jiems reikia sužaisti puikią atkarpą, o didžioji dalis rungtynių bus išvykoje. Kol kas komanda išvykoje laimėjo ir pralaimėjo po du kartus.

Paskutines dvejas reguliaraus sezono rungtynes „Bešiktaš“ namuose žais prieš Paryžiaus „Basketball“ ir Tel Avivo „Hapoel“. Tai gali būti rungtynės, kurios nulems galutinę vietą grupėje. Iš kitos pusės, abi komandos jau gali būti užsitikrinusios pirmas dvejas vietas grupėje. 

Aktualūs klausimai

🏀 Kas yra EuroCup?

EuroCup – tai Europos profesionalų krepšinio klubų varžybos, kurios yra antrinės žemyno varžybos po Eurolygos. Jame dalyvauja visos Europos komandos, kurios varžosi struktūrinio turnyro formatu, kad išaiškintų čempioną.

🏀 Koks yra EuroCup formatas?

EuroCup formatas apima reguliarųjį sezoną, kuriame komandos suskirstomos į grupes, o po to vyksta Top 16 etapas. Vėliau varžybos vyksta atkrintamosiose varžybose, įskaitant ketvirtfinalį, pusfinalį ir finalą, kuriame galiausiai išaiškinamas EuroCup čempionas.

🏀 Kur žiūrėti EuroCup?

EuroCup galite žiūrėti per Euroleague.tv. Visus galimus televizijos programų sąrašus rasite oficialioje Eurolygos svetainėje.

🏀 Kokia komanda yra praeitų metų EuroCup nugalėtoja?

2023 m. finale čempione tapo „Gran Canaria”, įveikusi „Turk Telekom” ir iškovojusi pirmąjį titulą.

🏀 Kas yra favoritas laimėti 2023-24 m. EuroCup?

2023-24 m. EuroCup turnyro favoritas – Gran Kanarijos komanda (koeficientas 3,75).

B grupė

Jeigu A grupėje dar galima pabandyti nuversti Paryžiaus „Basketball“, tai B grupėje pirmoji vieta turėtų atitekti „Gran Canaria“ komandai.

Antroji vietoje esanti Prancūzijos ekipa „JL Bourg“ turi du pralaimėjimus ir aštuoniais taškais nusileido „Gran Canaria“ klubui, tai reiškia, kad paprastos pergalės namuose gali ir neužtekti. Vis tik, prancūzai turi neblogus šansus užimti antrą vietą grupėje, kuri atrodo kur kas silpnesnė nei A grupė. 

„JL Bourg“ kol kas puikiai žaidžia namuose – laimėjo visas penkerias rungtynes, tačiau namuose žaisti liko keturis kartus ir norint užimti antrą vietą, reikės laimėti ir išvykoje.

Dėl antros vietos grupėje pakovoti gali dar dvi komandos – „U-BT Cluj-Napoca“ ir „ratiopharm“. Abi komandos turi po septynias pergales ir tris pralaimėjimus. Panašu, kad tarp šių trijų ekipų ir spręsis, kuri peršoks aštuntfinalį. 

gran-canaria

Kova dėl patekimo į atkrintamąsias

Aptarėme komandas, kurios turi didžiausius šansus užimti pirmas dvejas vietas grupėje, tačiau kur kas atkaklesnė kova vyks tarp komandų, kurios bandys patekti į atkrintamąsias.

Komandos, kurioms nepavyks užimti bent antros vietos ir liks trečioje tikrai neliūdės taip, kaip komandos likusios septintoje ir žemesnėje vietoje, nes joms sezonas Europoje bus baigtas.

Dėl to, su kiekvienomis rungtynėmis reikia vis daugiau dėmesio skirti aplink šeštą vietą esančioms komandoms – joms tuoj kiekvienas turas bus lyg finalas. 

A grupė

Šioje grupėje veiksmo yra kur kas daugiau. Kaip dėl pirmų vietų laukia įnirtinga kova, taip ir dėl patekimo į atkrintamąsias. Pagal dabartinę situaciją trys komandos turėtų kautis dėl pirmų trijų vietų – Paryžiaus „Basketball“, Londono „Lions“ ir Tel Avivo „Hapoel“.

Stambulo „Bešiktaš“ yra gana saugioje ketvirtoje vietoje, tuo tarpu kitos keturios komandos kovos dėl dviejų vietų atkrintamosiose. A grupėje jau galima nurašyti Liublianos „Olimpija“, kuri per dešimt rungtynių nelaimėjo nei karto bei Hamburgo „Towers“, kurie turi vos vieną pergalę. 

5 – 6 vietas dalinasi Badalonos „Joventut“ ir „Prometey“ – abi komandos turi po penkias pergales ir tiek pat pralaimėjimų. Septintoje vietoje yra Vilniaus „Wolves“, kuri turi 4 pergales ir 5 pralaimėjimus, tačiau yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau.

badalona-joventut

Aštuntoje vietoje yra Venecijos „Reyer“ su 4 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais. Būtent Ispanijos komanda turi mažiausiai šansų iš šių keturių komandų. Venecijos klubas prastai žaidžia išvykoje – per ketverias rungtynes laimėjo vos kartą ir dar laukia rungtynės Paryžiuje, tuomet prieš „Hapoel“ ir „Joventut“.

Šie trys pralaimėjimai iš eilės beveik atimtų šansus galvoti dėl patekimo į atkrintamąsias. 

Gana silpnai šį sezoną atrodo Badalonos „Joventut“ – vieni iš praėjusio sezono lyderių namuose pralaimėjo net tris kartus ir iš viso žaidė šešis kartus. Tai reiškia, kad antrajame rate laukia nemažai išvykos rungtynių, bus žaidžiama prieš „Wolves“, „Lions“, Paryžiaus „Basketball“ ir „Prometey“.

Galima sakyti, kad laukia keturios rungtynės prieš potencialias atkrintamųjų lygio komandas – šie pralaimėjimai itin sukomplikuotų šansus ir tikrai nebūtų staigmena, jeigu „Joventut“ pamatytume septintoje vietoje. 

Atkreipti dėmesį reikia į „Wolves“ klubą, kuris turi potencialo nustebinti. Pirmą sezoną EuroCup žaidžianti komanda sulaukė į aikštelę sugrįžusio Jeffery Taylor, gruodžio pabaigoje turėtų sugrįžti ir rezultatyviausias lygos žaidėjas Rasheed Sulaimon.

Vis tik, tvarkaraštis Vilniaus klubui labai nepalankus – išvykoje reikės žaisti paskutines penkias rungtynes iš septynių. Visi varžovai atkrintamųjų lygio, todėl kiekviena pergalė būtų aukso vertės. 

B grupė

B grupėje situacija kiek paprastesnė. Čia „7bet-Lietkabelis“ kartu su „Buducnost“ ir „Dolomiti Energia“ turi po 4 pergales ir 6 pralaimėjimus, tačiau dalinasi 5 – 7 vietas.

Atkreipti dėmesį galima į tai, kad tiek Panevėžio, tiek Podgoricos komandos itin prastai žaidžia išvykose – Panevėžio klubas laimėjo vieną kartą per penkerias rungtynes, o „Buducnost“ vieną kartą per šešerias rungtynes ir ta pergalė iškovota buvo Panevėžyje. 

Podgoricos komanda antrajame rate itin daug žais namuose, kur šį sezoną pralaimėjo tik vieną kartą. Prie komandos prisijungė Yogi Ferrell ir su tokiu parankiu tvarkaraščiu „Buducnost“ turėtume matyti šešetuke. 

Italijos klubas jau šešis kartus žaidė namuose ir laimėjo vos du kartus. Antrajame rate laukia daugiau išvykos rungtynių – žaisti reikės prieš „Gran Canaria“, „Turk Telekom“, „U-BT“ ir „Aris“. Nebūtų staigmena, jeigu nelaimėtų nei karto. O tuo pačiu ir sumažintu savo galimybes patekti į atkrintamąsias. 

Gana geroje situacijoje yra Panevėžio komanda. Nors namuose bus žaidžiama du kartus, paskutinės dvejos reguliaraus sezono rungtynės bus žaidžiamos prieš „Slask“ ir tikėtina, kad jau vietą atkrintamosiose turinčią „U-BT“. Iškovojus šias dvi pergales, būtų itin priartėta prie atkrintamųjų.

Dar namuose bus žaidžiama prieš „ratiopharm“ ir „Gran Canaria“. Jeigu prieš ispanus lengva tikrai nebus, tai vokiečius įveikti galima. Išvykoje Panevėžio klubas žaidžia prastai ir todėl labai svarbios rungtynės bus gruodžio 27 d. prieš „Dolomiti Energia“.

Panašu, kad tai vienintelės rungtynės, kur išvykoje galima nugriebti tašką, nes prieš „JL Bourg“ ir „Turk Telekom“ tikrai nebus lengva. 

Pirmojo rato tendencijos

Po pirmojo rato galima išskirti puikiai namuose žaidžiančias komandas. „Cran Canaria“ ir „JL Bourg“ nepralaimėjo nei karto, o „U-BT“ ir „ratiopharm“ tik po kartą per penkerias rungtynes. Vieną pralaimėjimą namuose patyrė ir „Buducnost“, tačiau ir žaidė keturis kartus.

eurocup-basket-2023

Išskirti būtina Paryžiaus „Basketball“ ir Londono „Lions“ – šios komandos per pirmas dešimt rungtynių šešis ir septynis kartus žaidė išvykoje ir nei karto nepralaimėjo. Į šiuos klubus verta atkreipti dėmesį ateinančiuose turuose, kadangi vis dar yra kovojama dėl pirmų vietų grupėje. 

Trys komandos renka po daugiau nei 90 taškų – „Basketball“, „Hapoel“ ir „Lions“. Tel Avivo klubas namuose šį sezoną žaidė keturis kartus, per kuriuos metė 100, 98, 103 ir 81.

Antrajame ture komanda šešis kartus iš eilės žais namuose, todėl tikrai nenustebintų dar bent kelis kartus pasiekta 100 taškų riba. Išvykoje puolimas irgi uraganinis, tačiau antrajame ture išvykos rungtynių daug nebus – tik paskutiniuose dvejuose turuose, kai jau vertės gali būti nebedaug. 

Prasidėjus antrajam turui, rekomenduojame atkreipti dėmesį į komandas, kurios dėl kažko kovoja. Paskutines vietas užimančios komandos jau gali daugiau dėmesio skirti vietiniams čempionatui, o su kiekvienu turu tokių komandų, kurios nebeturi dėl ko kovoti gali atsirasti vis daugiau.

Lygiai taip pat, paskutiniuose turuose patikrinkite, ar komandos nėra jau užsitikrinusios vietos – tokiais atvejais įprastai pasaugojami lyderiai ir rungtynės tampa sunkiai prognozuojamos.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..