Lažybos per „Kovo beprotybę“ – kaip išnaudoti vieną didžiausių sporto renginių

March_Madness2016

Besidomintys krepšiniu yra tikrai girdėję apie Nacionalinę studentų sporto asociaciją (NCAA) ir didžiausią jos renginį „Kovo beprotybės“ (angl. March Madness) krepšinio varžybas.

Tai yra viso NCAA sezono kulminacija, kurioje gausu netikėtumų, pergalingų metimų ir nesuvaidintų emocijų.

Šias varžybas išskirtinėmis daro tai, kad jose dalyvauja 68 lygos komandos iš įvairiausių konferencijų – kai kurios dažnai konkuruoja tarpusavyje, o kitoms pati didžiausia šventė yra patekti į „Kovo beprotybę“.

Kovo mėnesį tikrai vyksta beprotybė, mat sirgalių armijos stebi savo palaikomas komandas, kurios rungtyniauja sirgalius džiuginančia atkrintamųjų varžybų sistema – vienas pralaimėjimas ir tu jau keliauji namo.

Šiemet „Kovo beprotybė“ prasidės kovo 13-14 dienomis, kuomet „First Four“ etape startuos potencialiai silpniausios 8 komandos. 4 iš jų prisijungs prie likusių komandų 4 skirtinguose regionuose (pogrupiuose), jau užsitikrinusių vietas I-ajame varžybų etape.

I-asis ir II-asis etapai vyks kovo 15-18 dienomis.

Tuomet 22-25 dienomis įvyks kiekvieno regiono pusfinaliai ir finalai.

Galiausiai renginį vainikuos finalo ketverto varžybos. Praėjusiais metais, finalas į areną sutraukė 77 tūkstančius žiūrovų!

Ta proga, „LazybuGuru.lt“ Jums pateikia keletą patarimų, kaip lažintis už „Kovo beprotybės“ įvykius.

Štai keli svarbiausi patarimai:

  1. Pradėkite nuo pradžių. Taip, tai skamba keistai ir savaime suprantamai, tačiau Jūsų tikslas turėtų būti pirmieji „Kovo beprotybės“ etapai – jų metu įvyksta daugiausiai staigmenų, jų metų galima atrasti daugiausiai vertės. Vienas dažniausių patarimų, kuriuos išgirsite – venkite 8-ame ir 9-ame krepšeliuose esančių komandų. Jų lygis įprastai būna labai panašus, o nuspėjamumas – labai sudėtingas. Pagal ilgo laikotarpio „Kovo beprotybės“ statistiką, statymai už šiose vietose esančias komandas retai kada atneša didelės naudos. Kur kas geresnis pasirinkimas – mačai, kuriuose susitinka komandos iš 5-o ir 12-o krepšelių. Net trečdalis 12-o krepšelio komandų I-ąjį etapą pradeda pergale.
  2. Atlikite analizę – ypač koreliaciją tarp rezultatų išvykose ir namuose. Kaip ir įprastai, reikėtų tinkamai išanalizuoti komandas, už kurias ketinate atlikti statymus. Vienas svarbiausių aspektų – kaip komanda žaidžia namuose, o kaip išvykose. NCAA pasižymi tuo, kad kai kurie universitetai turi puikias namų arenas, triukšmingus sirgalius ir sužaidžia gerokai geriau nei išvykose. Tokios komandos dažnai gali būti labiau pažeidžiamos išvykose ir tokio formato varžybose kaip „Kovo beprotybė“.
  3. Nepasikliaukite žaidėjų/komandos statistika. Nors ji yra svarbi, tačiau ja nereikėtų pasikliauti itin stipriai. Pasak įvairiausių tyrimų, dažnai protokolą pildantys asmenys namų komandai suteikia „papildomų balų“. Tai ypač dažnai pasireiškia kalbant apie rezultatyvių perdavimų statistiką. Jei jau atliekate statistikos analizę, daugiau dėmesio skirkite statistikai, žaidžiant išvykose. Kitas argumentas – NCAA komandos per sezoną sužaidžia ne tokį jau didelį rungtynių skaičių, todėl duomenų nėra daug. Galiausiai, „Kovo beprotybėje“ komandos jaučia didelę atsakomybę tempti komandą į priekį ir pasirodyti prieš Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) skautus, tad jie dažnai perdega, o geriausiai pasirodo kiti, iš kurių tikimąsi mažiau.
  4. Atkreipkite dėmesį į mažesnių konferencijų nugalėtojus. Dažna nuomonė, kad tik pajėgiausių konferencijų komandos pretenduoja į didžiausias pergales, tačiau praktika rodo ką kito. Kartais silpnesnės konferencijos nugalėtojai būna pajėgūs įveikti stipresnės konferencijos vidutiniokus, gavusius bilietą į atkrintamąsias. Tai reikėtų išnaudoti – kai žvelgiate į komandų lentelę, turėtumėte atkreipti dėmesį ne tik į krepšelio numerį, bet tuo pačiu ir į tai, kaip komandos pasirodė sezono metu.
  5. Įvertinkite konferencijų pajėgumą. Yra tam tikras standartinis požiūris, kurios konferencijos stiprios, o kurios ne. Juo nederėtų vadovautis – patys pasižiūrėkite komandų rezultatus, žaidžiant su varžovais iš kitų konferencijų, apžvelkite perspektyviausius žaidėjus ar stabilumą komandose. Jei žinosite, kad konkurencijos yra apylygės, o A konferencijos 3-ia komanda yra laikoma favorite už B konferencijos 1-ą komandą, tai jau gali būti rodiklis, kad derėtų siekti naudos iš B komandos.

Naudingos nuorodos:

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..