Eurovizijos prognozės 2024 – Statymai ir koeficientai

Po metų pertraukos sugrįžta vienas iš laukiamiausių muzikos renginių, kuris vyks gegužės 7-11 dienomis Malmėje, Švedijoje. 

Statymus lažybų bendrovėse dažnai atlieka net ir tie žmonės, kuriai šiaip nesidomi lažybomis ir tik dėl įdomumo atlieka statymus, kad Eurovizijos dainų konkursą būtų stebėti įdomiau.

Bet visiems yra įdomu, kokios yra Eurovizija 2024 prognozės? Ar įmanoma, kad kažkada Eurovizijos laimėtojas bus Lietuvos atstovas? Visa svarbiausia informaciją ir Eurovizijos prognozes rasite šiame straipsnyje.

📖 Turinys

Lietuvos šansai 2024 m. Eurovizijoje – 51,00 koeficientas už pergalę

Daina Lietuvoje labai greitai išpopuliarėjo ir Silvester Belt tiesiog nuvažiavo ant didelės bangos iš Klaipėdos atrankos į Švediją. Tai reiškia, kad daina turi hito savybių, t.y gera ritmą ir paprastus žodžius. Deja, tų žodžių nelabai kas supras finalinėje Eurovizijoje, tai sunku prognozuoti žiūrovų balsus.

Jeigu Europos žiūrovai kažkiek pagaus lietuvišką ritmą, tada Lietuvai geriausiu atveju galima tikėtis vienuoliktos vietos, jeigu nepagaus, tai į finalą pateksim, bet būsim tarp 17-18 vietos. 

Iš komisijos balsų tikėtina gausim labai mažai, nes lietuvis neturi gero balso, reikės ir nemažai judėti scenoje, tad pademonstruoti vokalinius sugebėjimus tikrai bus sudėtinga. Neatmeskime ir jaudulio, kuris gali slėgti jaunojo atlikėjo pečius. 

Taip pat reikėtų stebėti repeticijas ir kaip atrodys pasirodymas didžiojoje scenoje, tai gali lemti tam tikrą koeficientų judėjimą prieš koncertą. Iš H2H statymų, jeigu Lietuva bus poroje su Suomija, manome, geras statymas, kad Suomija finale bus aukščiau.

Šveicarija – Nemo, 3.50 koeficientas už pergalę

Nemo gimė 1999 m. Biel mieste, Šveicarijoje, yra talentingas muzikantas, groja smuiku, fortepijonu ir būgnais. Jų šlovė smarkiai išaugo 2016 m. po išgarsėjusio pasirodymo SRF Virus (#Cypher), po kurio buvo išleisti du EP.

Septynios dainos pateko į Šveicarijos singlų topus ir pelnė Nemo penkis Šveicarijos muzikos apdovanojimus.

2020 m. jie ėmė rašyti ir prodiusuoti kitiems, išleido muzikos anglų kalba pasaulinei auditorijai. Jų dainose gvildenamos lytinės tapatybės, psichinės sveikatos ir savęs pažinimo temos. Šiuo metu įsikūrusi Berlyne, Nemo vystosi kaip atlikėja ir toliau daro įtaką muzikos scenai.

Pliusai: Daina tikrai bus komisijos favoritė, nes atlikėjias turi puikų balsą. Dainoje sumaišo daug muzikos stilių ir jie neiškraipo dainos, o papildo. Tai tikrai idomi daina kurioje yra operos, pop, repo ir techno stilių. Dėl to daina gali užkabinti nemažai įvarios publikos auditorijos.

Minusai: Dainoje yra keli momentai, kurie atkartoja prieš tai buvusios Eurovizijos dainą. Dažniausiai Eurovizijos fanams nepatinka, kai pasirodymas nėra visiškai unikalus ir kažką primenantis. Kitas minusas – nėra aišku, koks bus atlikėjo pasirodymas.

Todėl rekomenduotumėme laukti pirmųjų repeticijų ir jeigu šveicarai daug investuos į pasirodymą, tada daina turi puikius šansus laimėti. Jeigu ne, tai vienam atlikėjui išlaikyti Eurovizijos fanų dėmesį bus sudėtinga.

Prognozė: Sulaukus pirmųjų repeticijų, galima rizikuoti lažintis už Šveicarijos pergalę net su pakritusiu koeficientu iki 3.00. Prognozuojama 1 vieta.

Aktualūs klausimai

🎶 Kas yra Eurovizija?

Eurovizija – tai kasmetinis tarptautinis dainų konkursas, kuriame dalyvauja Europos (ir kai kurios ne Europos) šalys, atlikdamos originalias dainas. Jis garsėja ekstravagantiškais pasirodymais, muzikos stilių įvairove ir kultūrine reikšme visoje Europoje ir už jos ribų.

🎶 Kada vyks 2024 m. Eurovizija?

2024 m. Eurovizija vyks gegužės 7-11 dienomis.

🎶 Kas yra Eurovizijos favoritai 2024 m.?

2024 m. Eurovizijos favoritai yra Šveicarija (3.50 koeficientas).

🎶 Kur vyks 2024 m. Eurovizija?

2024 m. Eurovizija vyks Malmėje, Švedijoje.

🎶 Kokie yra geriausi Eurovizijos statymai?

Pats populiariausias statymas Eurovizijoje yra už nugalėtoją, tačiau taip pat galima lažintis, kas iš pusfinalio pateks į finalą, kuri šalis užims aukštesnę vietą, spėti finalo dešimtuką ar trejetuką.

Italija – Angelina Mango, 5.75 koeficientas už pergalę

2023 m. Angelina Mango tapo ryškiausia Italijos žvaigžde, išleidusi 4 platininius ir 2 auksinius įrašus, surengusi išparduotą koncertinį turą, dominavusi pardavimų lentelėse ir radijo eteryje su hitais.

2024 m. ji įėjo į istoriją kaip pirmoji atlikėja moteris per dešimtmetį, laimėjusi garbingą Italijos konkursą „Sanremo”.

Angelinos muzikoje susilieja itališkas ir amerikietiškas repas, R&B ir instrumentiniai elementai, tyrinėjantys GenZ nerimą, meilę, laisvę ir šeimą.

Pliusai: Puiki daina su šiek tiek rytietiškos muzikos skoniu. Tikėtina palaikys čia daina dauguma balkanų šalių.

Minusai: Atlikėja turi puikų balsą, bet daina ne visada leidžia jam atsiskleisti ir nemažai tikėtina per pasirodymą Italijos atlikėja šoks. Tai galbūt balsas nebus atskleistas pilnai, būtent tai ka vertina komisija labiausiai. Dėl to iš komisijos balų gali būti mažiau.

Prognozė: Reikėtų sulaukti repeticijų ir pažiūrėti, kaip atrodys pats pasirodymas, bet koeficientas 5.75 už pergalę tikrai yra vertingas. Saugesnis galbūt statymas būtų, kad Italija bus TOP 5 arba TOP 3. Prognozuojama 2 vieta.

Nyderlandai – Joost Klein, 7.50 koeficientas už pergalę

Joostas Kleinas – įvairiapusis muzikos, rašymo ir dailės talentas, kuriame susipina popmuzika, „happy hardcore” ir pop pankas, žavintis Nyderlandų ir kitų šalių klausytojus.

Jis yra nuolatinis Nyderlandų muzikos scenos veikėjas, reguliariai koncertuoja ir pasirodo tokiuose festivaliuose kaip „Lowlands” ir „Pinkpop”.

Pliusai: Dainoje yra dainuojama skirtingomis kalbomis, todėl tai gali užkabinti didelę žiūrovų auditorija. Minimos skirtingos Europos šalys, tai daina tikrai atkreips į save nemaža dėmesį.

Po Eurovizijos vyks Europos parlamento rinkimai, todėl daina puikia pataiko aktualiją, kas yra dalis sėkmės šitam dainų konkurse. Daina tikrai linksma ir paprasta, suprantama kiekvienam europieciui. Jeigu bus geras šou scenoje, tai daina gali susilaukti nemažai sėkmės.

Minusai: Kad tai yra kažkiek šou kopijos praeitų metų Suomijos pasirodymo. Kitas minusas, kad pagrindinio atlikėjo balsas silpnas, tai komisijai gali nepatikti.

Prognozė: 7.50 koeficientai už pergalę tikrai turi vertės, jis vėliau tik mažės. Galima drąsiai lažintis, kad Nyderlandai bus TOP 5. Kas nori rizikuoti labiau, yra vertės lažintis, kad bus TOP 3. Prognozuojama 3 vieta.

Prancūzija – Slimane, 21.00 koeficientas už pergalę

Nuo 2016 m., kai laimėjo „The Voice” (Prancūzija), Slimane'as sparčiai kilo į žvaigždes ir pasiekė įspūdingų rezultatų, įskaitant 2 mln. parduotų albumų, 5 NRJ muzikos apdovanojimus, 2 mlrd. transliacijų visame pasaulyje, 7 mln. sekėjų socialinėje žiniasklaidoje ir „Victoire de la Musique” apdovanojimą.

Pliusai: Daina prancūzų kalba, kas ir būdinga šiais šaliai. Bet dainos žodžiai tokie paprasti, kad kiekvienas žiūrovas Europoje, kad daina apie meilę. Lyrinė daina, kurių nėra daug tarp top 10 kandidatų laimėti Euroviziją, todėl gali pasisekti. Puikus atlikėjo vokalas, tai dėl to gaus daug balų iš komisijos.

Minusai: Daina galbūt per daug paprasta ir labai svarbu kaip atrodys Prancūzijos pasirodymas, nes atlikėjas bus vienas scenoje ir išlaikyti dėmesį tikrai bus sudėtinga.

Prognozė: Lažybų bendrovės kažkiek nuvertina šį atlikėja, verta rizikuota, kad Prancūzija bus TOP 5. Prognozuojama 4 vieta.

Kroatija – Baby Lasagna, 4.50 koeficientas už pergalę

Kroatijos paraišką Malmės Eurovizijai – „Rim Tim Tagi Dim” – pateikė Marko Purišičiaus „Umag” projektas „Baby Lasagna”. Nepaisydamas industrijos normų, Marko kuria muziką, atspindinčią jo meninę viziją, maišydamas žanrus su humoru ir žavesiu.

Pliusai: Atlikėjas matosi kūrybišką asmenybė ir tikrai pasirodymas bus įdomus ir įtraukiantis, tikėtina daug gaus žiūrovų palaikymo.

Minusai: Matosi, kad dainoje jaučiasi Maneskin įtaka ir praeitų metų Suomijos dalyvio Kaarija stilius. Suomija praeitais metais surengė įspūdingą šou, bet per dėl mažo komisijos palaikymo nesugebėjo laimėti.

Kroatijos šou netikime, kad bus įspūdingesnis, nei tai ką mes matėm iš „Kaarija” praeitas metais. Tai yra galbūt žiūrovai palaikys Kroatiją, nes tai nuotaikinga daina, bet ji labai primityvi, ir komisija tokios dainos palaikyt neturėtų. 

Prognozė: 4.50 koeficientas už pergalę yra stipriai per žemas, tikėtina jis dar kils iki 6.00 ar 8.00. Kroatijai prognozuojama antra vieta, mes prognozuotume, kad Kroatija nepateks į TOP 3. Dar geras statymas, kad Kroatija nelaimės Eurovizijos. Prognozuojama 5 vieta.

Suomija – Windows95man, 51.00 koeficientas už pergalę

2013 m. „Windows95man” debiutavo festivalyje „Flow”, vilkėdamas unikalų kostiumą – nukirptus šortus ir „Windows95” marškinėlius. Nuo to laiko jis koncertavo Helsinkio Naujųjų metų šventėje 2022 m., Helsinkio ledo salėje atidarė „Käärijä” ir pasirodė įvairiuose mažesniuose renginiuose.

UMK metu Windows95man išleido savo debiutinį singlą „No Rules” („Jokių taisyklių”), įkūnijantį jo meninį šūkį.

Jame kaip vokalistas pasirodo Henri Piispanen, pasirinktas dėl savo išskirtinių techninių gebėjimų įveikti sudėtingą chorą. Kūrėjas Keisteris pabrėžia unikalų Piispaneno vokalinį diapazoną, todėl jis idealiai tinka šiai dainai.

Pliusai: Suomiai toliau krečia pokštus, tikėtina tai bus geriausias šių metų Eurovizijos pasirodymas, kuris vėl paragins balsuoti nemažą dalį Europos žiūrovų.

Minusai: Daina tikrai neįspūdinga ir negaus daug taškų iš komisijos, kuri sudaro 50% visų balsų. Pats dainos stilius primena 2000 metų Eurovizijos standartą.

Prognozė: Manome, kad Suomija bus TOP-10 ir tai vienas lengvesnių statymų. Lažybų bendrovės kažkiek suomius nuvertina, tai vienas linksmiausių pasirodymų šiais metais. Prognozuojama 6 vieta.

Izraelis – Eden Golan, 41.00 koeficientas už pergalę

Nuo pat mažens ji buvo talentinga šokėja, tačiau būdama vos 9-erių ji atskleidė savo vokalinius sugebėjimus ir taip pradėjo savo nepaprastą kelionę. Įkvėpimo semdamasi iš daugybės muzikos stilių, ji siekia naujų aukštumų, o jos didžiausia svajonė – dalytis scena ne su kuo kitu, o su Beyoncé.

Tačiau prieš įgyvendindama savo didįjį užmojį ji leidžiasi į svarbią kelionę į Malmę.

Pliusai: Izraelis dar viena kariaujanti valstybė, todėl daina tikrai atkreips į save dėmesį. Atlikėjos balsas stiprus, tad balai iš komisijos. Lyrinė, liudna daina, kurių nėra daug tarp favoritų. Galime išvysti finale net galbūt atlikėjos ašarų ir prašymų palaikyti, tai dažnai paveikia auditoriją.

Minusai: Gal kiek paprasta daina ir nėra aišku koks bus pasirodymas, bet dažnai Izraelis investuoja nemažai, kad į save atkreiptų dėmesį.

Prognozė: Izraelio koeficientas artėjant renginiui tik didės. Yra vertės imti, kad Izraelis bus TOP 10. Prognozuojama 7 vieta.

Belgija – Mustii, 13.00 koeficientas už pergalę

Belgas Thomas Mustinas, žinomas kaip Mustii, žavi dviem albumais ir įvairiapusiška menine karjera. Kaip autorius, kompozitorius, dainininkas ir aktorius jis spindi teatro, televizijos ir „Netflix” projektuose.

Mustii vaidino tokiuose belgų serialuose kaip „La Trêve” ir tokiuose filmuose kaip „Grave” ir „Un Petit Boulot”. Pažymėtina, kad jis pasirodė filme Je Voulais Juste Rentrer Chez Moi, o 2019 m. suvaidino Hamletą.

Pliusai: Daina tikrai puiki, kaip radio hitas skamba dar geriau, primena 2019 metų Nyderlandų nugalėtojo Duncan Laurence daina.

Minusai: Kažkiek atrodo, kad daina labiau atitinka Eurovizijos standartą, kitaip sakant, daina vidutiniokė: nėra šansų laimėti, bet ir nėra šansų, kad daina būtų nepastebėta. Daina nebloga, bet ji greitai pasimiršta.

Prognozė: Nėra aišku kaip atrodys pasirodymas, jis galėtų stipriai įtakoti koeficientą, bet šiuo metu vertės nematome. Jeigu atlikėjas ant scenos pasirodys vienas ir pasirodymas nebus įpūdingas, Belgija gali būti už TOP 10 ribos.

Ukraina – alyona alyona & Jerry Heil, 8.00 koeficientas už pergalę

alyona ir Jerry Heil su daina „Teresa & Maria” tapo Vidbiro konkurso nugalėtojais ir pelnė galimybę atstovauti Ukrainai Malmėje.

Apibūdindami dainą „Teresa & Maria” kaip duoklę moterų atsparumui, alyona alyona & Jerry Heil pabrėžia vienybės svarbą siekiant reikšmingų pergalių. Nors dainoje kalbama konkrečiai apie Ukrainą, jos solidarumo žinutė skamba visuotinai, pabrėžiant susivienijimo galią siekiant bendrų tikslų.

Pliusai: Kad ir kokia būtų Ukrainos Eurovizijos daina, Europa vis tiek ją palaikys ir skirs žiūrovų balsų, ypač Rytų ir Vidurio Europos žiūrovai. O daina nėra prasta, ji yra vienintelė lyrinė daina iš TOP 10, tad į save tikrai atkreips dėmesį.

Minusai: Atlikėjams trūksta vokalinių galimybių, todėl tikėtina, kad komisija skirs mažiau balsų. Dar nėra aišku kaip atrodys pasirodymas.

Kadangi Eurovizijoje kiekvienas fejeverkas ar daiktas scenoje kainuoja, tikėtina, kad Ukraina pasirinks minimalistinį pasirodymą, kadangi dėl karo demonstruoti daug pompastikos būtų gana keista,  o minimalistiniai pasirodymai, deja, į pergales neveda. 

Prognozė: Lažybų bendrovės prognozuoja Ukrainai vietą TOP 5, mes manome, kad verta imti statymą, kad Ukrainos TOP 5 nebus. Galbūt pažiūrėjus repeticijas ir atkreipus dėmesį į Ukrainos pasirodymą galima paimti ir, kad Ukraina nepateks į TOP 10, bet šis spėjimas yra rizikingas.

Graikija – Marina Satti, 21.00 koeficientas už pergalę

Marina sukūrė unikalų muzikos stilių, kuriame susipina graikų, arabų ir balkanų įtaka. Tarp svarbiausių jos pasiekimų – atstovavimas Graikijai EBU Euroradijo džiazo orkestre ir bendradarbiavimas su Bobby McFerrinu. Jos debiutinis albumas „YENNA” 2022 m. gegužę pademonstravo jos įvairiapusiškumą.

Pliusai: Daina padaryta primityviai, tas gali įstrigti žiūrovui.

Minusai: Dainoje stipriai jaučiasi rytietiški muzikos garsai. Atrodo tarsi tai yra Turkijos, o ne Graikijos atstovė. Kaip žinia, su turkiško stilium dainomis Eurovizijoje toli neisi, tai turbūt supratę, turkai Eurovizijoje jau nedalyvauja nuo 2013 metų.

Prognozė: Pervertintos Graikijos galimybės kažką nuveikti šitame konkurse, kai atsiras H2H Eurovizijos marketas galima lažintis prieš Graikija, kad, pavyzdžiui, juos aplenks Izraelis ar Suomija.

Švedija – Marcus & Martinus, 34.00 koeficientas už pergalę

2024 m. Švedija Eurovizijai išrinko Marcus & Martinus su daina „Unforgettable”. Broliai dvyniai norvegai 2012 m. laimėjo „Melodi Grand Prix Junior”, surengė turą po Europą ir pelnė Norvegijos „Grammy”. Jie taip pat puikiai pasirodė Švedijoje vykusioje laidoje „The Masked Singer”.

Trys topuose pirmaujantys albumai ir tokie hitai kaip „Air”, transliuotas daugiau nei 14 milijonų kartų, – tai galingas duetas. „Elektrisk”, labiausiai transliuojamas jų kūrinys, „Spotify” gali pasigirti daugiau nei 100 mln. perklausų.

Pliusai: Dainos ritmas – pats šiuolaikiškiausias. Tikėtina, pasirodymas bus vienas geriausių, nes Eurovizijos prodiuseriai yra švedai ir geriausi jų sumanymai atitenka Švedijai. Dėl to švedai Eurovizija yra laimėję jau 7 kartus.

Minusai
: Dainos atlikimas yra silpnokas ir dažniausiai laimėjusi šalis antra karta nelaimi ir net nesistengia laimėti, tad atsiunčia vidutiniokus. Dėl silpno balso ir dainos jaunatviškumo nebus daug palaikymo iš komisijos. Gali būti mažai palaikymo ir iš žiūrovų, nes Švedija praeitais to palaikymo gavo labai daug.

Prognozė: Galima lažintis, kad Švedijos nebus TOP 10.

Norvegija – Gåte, 51.00 koeficientas už pergalę

Grupė „Gåte” greitai išgarsėjo Norvegijos muzikos padangėje, sujungdama tradicinį folklorą su elektriniu roku, ir pelnė nacionalinio lobio statusą. Sparčiai kylant jų karjerai, buvo išleista daug pripažinimo sulaukusių studijinių albumų, EP ir užburiančių gyvų pasirodymų.

Pliusai: Įdomus dainos stilius ir puikus vokalas turėtų pritraukt komisijos balų. Daina tikrai nėra standartinė, būtent todėl ir išsiskiria iš viso konteksto.

Minusai: Daina atliekama novergų kalba, dėl to sunku prognozuoti kaip seksis šiai dainai.

Prognozė: Reikėtų laukti H2H marketų ir lažintis, kad Norvegija aplenks Lietuvą ar Austriją.

Didžioji Britanija – Olly Alexander, 51.00 koeficientas už pergalę

Olly Alexanderis, žinomas dėl savo novatoriškų darbų popmuzikos srityje, po didžiulės sėkmės su grupe „Years & Years” pereina prie solinės karjeros.

Už daugybę albumų, užėmusių pirmąsias vietas Jungtinėje Karalystėje, ir 10 singlų, patekusių į TOP 40, jis yra apdovanotas „BRIT Billion Award” už pasaulinės transliacijos pasiekimus.

Pliusai: Puikus radio hitas ir neblogai skambanti daina.

Minusai: Neaišku koks bus pasirodymas, Didžiosios Britanijos atstovai dažnai neinvestuoja daug į Euroviziją, tad reikėtų laukti repeticijų.

Prognozė: Didžioji Britanija šiemet tikrai nebus paskutiniai. H2H markete galima lažintis, kad aplenks Lietuvą.

Austrija – Kaleen, 51.00 koeficientas už pergalę

Pasirodymai buvo „Kaleen” aistra nuo pat vaikystės, kai ji pradėjo šokti savo kambaryje. Formalus baleto mokymas apėmė įvairius šokių stilius, tokius kaip stepas, džiazas ir lotynų šokis.

Dėl savo talento nuo septynerių metų ji tapo daugiau kaip 100 nacionalinių ir Europos bei penkių pasaulio čempionatų čempione.

Pliusai: Sunku įžvelgti šioje dainoje pliusus, galbūt tik vienintelis pliusas, kad atlikėja atrodo gerai ir bus paruoštas įdomus pasirodymas.

Minusai: Daina visiškas Eurovizinis standartas ir klausytis antrą kartą reikia stiprių nervų, kad išlaikyti tokį įtemptą ritmą.

Prognozė: Galima lažintis, kad Austrijos nebus TOP 10.

Sakartvelas – Nutsa Buzaladze, 101.00 koeficientas už pergalę

Nors pastaraisiais metais gyveno ir Los Andžele, ir Dubajuje, Nutsa savo namais vadina Gruziją. Gyvendama šiuose miestuose ji atsidavė dainų rašymui, pasirodymams ir muzikinių vaizdo klipų kūrimui. 2019 m. ji išleido debiutinį albumą, pavadintą „Nutsa22”, kuriame skamba gruziniškos ir angliškos dainos.

Piusai: Ritminga muzika, kuria atlieka ritminga atlikėja. Gali gauti balsų iš balkanų ir pietų valstybių.

Minusai: Eurovizinis standartas, primena daug prieš tai buvusių dainų, nedaug originalumo.

Prognozė: Sakartvelas pateks į TOP 15.

Eurovizijos dainų konkursas – ne tik muzika

Labai daug politikos šiame konkurse buvo 2016 m. kai Euroviziją laimėjo Ukrainos atikėja Džamala, kurios daina „1944“ buvo apie Krymo Totorių deportaciją 1944 metais, kurią įvykdė Sovietų Sąjunga. Ši daina tiesiog idealiai tiko politiniams įvykiams kurie vyko Ukrainoje, kai Rusija neteisėtai aneksavo Krymą.

Todėl Europos žiūrovus papirko Džamalos jautrus pasirodymas ir jie skyrė aukščiausius balsus už čia dainą, kuri po Eurovizijos greitai buvo pamiršta.

Keisčiausia buvo jog labiausiai politikavo komisijos nariai, kurie turi 50% balso teisę kiekvienoje šalyje. Lietuvos Eurovizijos komisija, pagrindinei Ukrainos konkurentei Rusijai, skyrė vos 20 vietą iš 26 šalių. Tai buvo akivaizdžiai politinis sprendimas, po kurio komisijos nariai pareiškė: „jog neturime pataikauti Rusijai“.

Rusijos daina nebuvo tokia prasta ir nebūtų jokio pataikavimo jei šiai dainai būtų skirta aukšta vieta. Rusijos delegacijai finale pritrūko keletos taškų ir ji liko antroje vietoje.

Taigi, kartais prognozuoti Euroviziją gali būti sunku ir reikia numatyti ne tik Europos žiūrovų simpatijas, bet ir visų šalių komisijos sprendimus, kurių vertinimai kartais gali išeiti už dainos ir pasirodymo vertinimo ribų.

eurovizijos-prognozes-statymai-2024-silvester-belt

Kitas aspektas gali būti dainininko sveikatos būklė.  Salvadoras Sobralis, kuris su daina „Amar pelos dois“ laimėjo 2017 m. Euroviziją, pavergė Europą tikrai ne savo daina, kuri buvo nuobodi ir vėl gi po konkurso apleista Europos radijo didžėjų.

Prieš Eurovizijos konkursą pasklido naujiena, kad Salvadoro Sobralio laukia širdies operacija. Jis net gi  nedalyvavo repeticijose ir nebuvo aišku iki galo ar pasirodys finale. O kai pasirodė finale, taip graudžiai dainavo tarsi būtų jo laidotuvės, žiūrovus tas papirko ir portugalai laimėjo Euroviziją.

Europos atlikėjai pastebėję, kad žmones veikia ne tik daina, o ir tai ką jie sako prieš lipdami į sceną. 2018 metų Eurovizijos dainų konkursas Lisabonoje pasipylė atlikėjų deklaruojančių įvairių gyvenimo misijų, dėl ko jie dainuoja ir pan.

Tuometinės Lietuvos atstovės Ievos Zasimauskaitės misija buvo meilė iki grabo lentos,  italų dainoje skambėjo pacifistinės idėjos. Seksualioji Kipro atstovė dainavo apie karštą meilę gyvenimui.

Bet konkursą laimėjo Izrealio atstovė Netta Barzilai, kuri pasinaudojo “Metoo“ skandalu, kudakuodama scenoje kovojo už moterų teises.

2012-eurovizija-loreen

Galime įžvelgti, kad dažnai laimi dainos, kurios turi tam tikrą potekstę. Galbūt tai atsitinka, kad konkurse trūksta tikrai stiprios dainos, tikro hito, kaip buvo 2012 metais, kai Europą ištiko euforija ir konkursą laimėjo Loreen. Ar kai 2015 metais Man Zelmerlow sutriuškino visus su „Heroes“ daina.

Statydami už Euroviziją šiemet, nesilažinkite tik išklausę dainą, pasidomėkite atlikėjo istorija ir bandykite nuprognozuoti ne tik žiūrovų elgseną, bet ir kaip tą dainą įvertins komisija, kuri labiau atsižvelgia į atlikėjo balsą ir dainos kokybę.

Eurovizijos statymai: kaip pelningai lažintis už Euroviziją?

Jeigu jums keista, kodėl Euroviziją laimėjo Loreen su „Euphoria“ daina ar Mans Zemerlow su „Heroes“, tai greičiausiai prognozuoti ir lažintis iš Eurovizijos statymų ne jums.

Visgi, pagrindinis dalykas, kurį reikia turėti norint sėkmingai prognozuoti, tai Eurovizija turi jums patikti, t.y. bent puse dainų jums tikrai patinka ir esate pop muzikos fanas. Kitu atveju Euroviziją tikrai bus sunku prognozuoti pasikliaujant savo muzikiniu skoniu.

Pirmas įspūdis geriausias. Jeigu nusprendėte lažintis už šių metų konkursą, tai pirmiausiai perklausykite visas dainas „Youtube” platformoje. Jeigu ieškote dainos laimėtojos, tai ta daina jums turi patikti iš pirmo perklausimo arba bent jau užkabinti.

Pirmas įspūdis yra geriausias, nes vėliau kai daug kartų tenka klausyti tą pačią dainą, ji jau prisijaukina ausį ir tampa gražesnė.

Bet reiktų atsiminti, kad dauguma Eurovizijos žiūrovų balsuos už dainą, kurią išgirdo pirmą kartą, o jeigu ta daina pateks į finalą, tai geriausiu atveju balsuojant susidarys įspūdį iš dvejų pasirodymų.

2022-eurovizijos-laimetojai

Vyresnio amžiaus žiūrovai yra didžiausi Eurovizijos fanai. Kai kurie lažybos Eurovizija fanai youtube peržiūras ar komentarus traktuoja kaip rimtą vertinimą, kas gali laimėti Euroviziją. Bet kas turi daugiausiai peržiūrų dar nereiškia, kad laimės.

Pirmiausiai Euroviziją daug žiūri ir vyresnio amžiaus žmonių, kurie nėra aktyvūs internete ir ką jie mano, sunku pamatuoti.

Kitas dalykas, kad už kai kurių Eurovizijos atlikėjų stovi stiprios prodiuserinės kompanijos, kurios meta daug pinigų reklamai ir visiems kitiems reikalams, kad tik būtų kuo dažniau pastebėti iki konkurso pradžios. Dažniausiai stiprų užnugarį turi skandinavų atstovai, Azerbaidžanas.

Eurovizijos pasirodymai ir statymai gyvai. Jeigu norite pelningai lažintis, geriausia pasikliauti savo intuicija, muzikos skoniu ir nedaryti stambių statymų kol nežinote, koks bus pasirodymas pagrindinėje Eurovizijos scenoje.

2016 metais prancūzų atlikėjas Amir atliko dainą, kuri po konkurso tiesiog užkariavo Europos radijo topus ir buvo puikus radijo hitas. Tačiau atlikėjo pasirodymas per konkurso finalą buvo labai nykus ir paskendo tarp kitų atlikėjų pasirodymų, kurie naudojo daug fejerverkų ir LED ekranus.

Taigi prieš konkursą pasidarykite dainų analizę ir per 15 minučių pertrauką, per kurią balsuoja žiūrovai, galėsite statymus atlikti gyvai lažybų platformose, stebėdami „Live” Eurovizijos transliaciją. 

2018 metais puikiai buvo vertinama Lenkijos atlikėjo daina „Light Me Up“, tačiau pasirodant pusfinalyje lenko balsas virpėjo ir atlikimas buvo prastas, dėl to daina net nepateko į finalą.

2018-eurovizija-lenkija

Todėl statydami gyvai apsidrausite nuo tokių netikėtų nutikimų. Taip pat žiūrėdami TV transliaciją, klausykite, ką sako komentatoriai. Dažnai jų nuomonė apie dalyvaujančias dainas atsispindi ir galutinėje konkurso lentelėje.

Repeticijos. Eurovizija patiems dalyviams prasideda savaite anksčiau, nes atlikėjai susirinkę iš visos Europos dar turi nemažai repeticijų. Tam, kad kai renginį žiūrės milijoninė televizijos auditorija viskas būtų sklandu ir profesionalu. Jeigu norite pelningai lažintis už Euroviziją turite stebėti repeticijas ir jūs.

Oficialiam Eurovizijos „Youtube” kanale bus keliami video iš repeticijų. Be abejo, dauguma dalykų bus neatskleistų, fejerverkų nepamatysite, bet sužinoti kaip išdėstyta pati scena ir kaip atlikėjai planuoja joje judėti tikrai galėsite.

Jeigu norite sužinoti, kaip pelningai lažintis ne tik už Euroviziją, skaitykite mūsų paruoštą straipsnį – kaip užsidirbti pinigų internete iš lažybų.

Eurovizijos statymų tipai

Nugalėtojas. Šiais metais lažybų bendrovės prognozuoja Šveicarijos pergalę Švedijoje. Lažybų bendrovės gana tiksliai įvardija laimėtoją ir siūlo gana nemažą koeficientą (dažniausiai virš 2).

Taigi, pasikliaudami paskutinių 10 metų statistika, galima pelningai prognozuoti Eurovizijos nugalėtoją. Tai reiškia, kad kitais metais Eurovizija vyks Šveicarijoje? Pasiklausykite dainos ir nuspręskite patys. 

Iš pusfinalio pateks į finalą. Kitas būdas lažintis už Euroviziją, tai yra prognozuokite kas iš pusfinalių pateks į finalus. Gegužės 7 dieną vyks pirmas Eurovizijos pusfinalis, kuriame dalyvaus ir Lietuvos atstovai.

Eurovizija finalas vyks gegužės 11 dieną ir jį sudarys 26 valstybių atstovai. Šešios valstybės jau dalyvauja finale. Švedija kaip šeimininko statusu, o Prancūzija, Vokietija, Italija, Ispanija ir Didžioji Brinatija, kaip didieji Eurovizijos rėmėjai.

Jeigu jus domina šis statymų tipas, kai prognozuojate kas pateks į finalą, rekomenduojama išbandyti „banker“ strategiją. Kai statoma labai didelė suma ant mažo koeficiento (1,05-1.20). 

Geriausia lažintis „Live” statymuose tik baigus pusfinalio atlikėjams dainuoti. Jeigu nenutiko nieko netikėto, dainininkas puikiai sudainavo ir atliko savo kūrinį, galite ruošti stambų statymą, kad jūsų favoritas pateks į finalą.

Per Eurovizijos statymų istoriją nepamename, kada lažybų kontorų nustatyti favoritai nepatekdavo į finalą. 

Aukštesnė vieta. Jeigu mėgstate lažintis iš 1,75-2.10 koeficientų, tokių daug galite rasti prognozuodami, kuri daina bus aukščiau galutinėje rezultatų lentelėje. Lažybų bendrovės palygina dvi panašaus pajėgumo dainas („Head to head”) ir taip gali pasiūlyti panašius koeficientus. Vertindami, kuri daina bus aukščiau būtinai atsižvelkite:

  • Kuri valstybė turi daugiau kaimynų. Islandijai ir Didžiajai Britanijai dėl to jog yra salos, istoriškai sunkiau sekasi rinkti taškus. O Didžiosios Britanijos Eurovizijos fanai kasmet lažinasi ar jų šalies atstovai ir vėl bus paskutiniai.
  • Kuri daina jums labiau patinka. Jeigu esate Eurovizijos fanas ir turite gerą pop muzikos skonį, šis faktorius yra svarbiausias prognozuojant Eurovizijoje.
  • Neskaitykite ir neklausykite kitų nuomonės. Eurovizija dainų konkursas, ne sporto renginys kur argumentai paremti statistika ir fizinėmis galimybės. Tai muzika ir kiekvienas žmogus turi savo muzikinį skonį. Jeigu jums tikrai prastai sekasi prognozuoti, tada galbūt pasikliaukite ką argumentuoja kiti, bet jeigu ne, tada pasikliaukite savo intuicija ir muzikiniu skoniu.
  • Europos žiūrovai ir komisija. Norint nuprognozuoti, kuri daina bus aukščiau reikia nuspėti ir daugumos Europos žiūrovų skonį. Išsikelkite klausimą, už ką balsuotų jaunimas, vidutinio amžiaus gyventojai ir pensininkai? Tačiau, žiūrovų balsas yra tik 50%, kitą medalio pusę sudaro komisijos balsai. Komisijos balsuose galima pamatyti daugiau logikos, nes muzikos ekspertai vertina dainos atlikimo kokybę, pasirodymą, atlikėjo balsą.

Finalo dešimtukas. Už finalo dešimtuką lažybų bendrovės suteikia progą lažintis kai jau aiškūs visi finalo Eurovizijos dalyviai. Taigi, pamatę abu pusfinalius jau turbūt drąsiai galite įvardinti pagrindinius lyderius.

Dažniausiai už favoritus didelių koeficientų negausite iš lažybų bendrovių, tačiau jeigu jūsų nuomonė išsiskirs galite neblogai pasipelnyti su nemažu koeficientu. O kiekvienais metais Eurovizijoje būna dainų, kurios nustebina bukmekerius.

Tokios dainos nebūna labai stiprios, bet turi linksmus pasirodymus ir netikėtai sužavi žiūrovus. O kartais pasirodyme nieko neturi, bet sužavi europiečius, kaip pvz, Donatas Montvydas. 2016 metais jis netikėtai pateko į dešimtuką ir užėmė 9 vietą, nors jam buvo prognozuojama apie 16 vieta.

Ir tokių pavyzdžių galima rasti kiekvienais metais, kai bukmekeriai stipriai prašauna pro šalį prognozuodami TOP 10.

Finalo trejetukas ar ketvertukas. Šiuo statymu galite apsidrausti jeigu tikite viena daina, kuri jūsų manymu laimės Euroviziją, tačiau bukmekerių nėra vertinama tarp favoritų. Statydami, kad pateks į trejetuką apsidrausite jeigu jūsų favoritai šiek tiek pritrūks iki pergalės, bet jūs vis tiek atsiimsite laimėjimą už patekimą į top 3.

Išvados

Sporto lažybose bukmekeriams nuprognozuoti kas įvyks yra kur kas paprasčiau, nes jie turi neribotus statistikos išteklius, patys žaidėjai ne vienus metus yra tie patys, tik pakeičia komandas, išryškėja vienas ar kitas talentas, bet dauguma lygų dominuoja tos pačios komandos.

Eurovizijos statymuose viskas kitaip, tai dainų konkursas, kur kiekvienais metais pasirodo vis kiti atlikėjai. Prognozuoti muzikos skonį ir dar visos Europos yra tikras iššūkis. O jeigu dar su dainų konkursu susilieja ir politika, reikalai tampa tikrai sunkiai prognozuojami.

Pirmiausiai nereiktų skubėti atlikti daug statymų tik išklausius dainas per radiją. Stambiausi statymai turi būti atliekami finale, kai jau įvertinote abu pusfinalius, matėte visų šalių pasirodymus ir išsirinkote savo favoritus.

Prieš Eurovizijos konkursą apie kiekvieną dainą išgirsite visokių nuomonių ir tai yra normalu. Tai muzikos konkursas, kiekvienas žmogus turi savo unikalų muzikinį skonį. Turėkite savo tvirtą muzikinį stuburą ir nepasimeskite tarp nuomonių, vadovaukitės savo intuicija ir mūsų patarimais!

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..