Lietuvos varžovai antrame etape ir čempionato prognozės

Lietuvos rinktinė šeštadienį pradeda kovas antrame Pasaulio krepšinio čempionate etape. Sekanti dvikova laukia su Prancūzijos krepšininkais. Šios dvikovos neryškiais favoritais lažybų bendrovės laiko Prancūzija. Lietuviams reikės atsigauti po pralaimėjimo Australijai (82:87) ir būtinai laimėti, nes kitaip durys į ketvirtfinalį bus užtrenktos.

Šiame straipsnyje rasite visa informacija apie Lietuvos rinktinės sekančius varžovus – Prancūzijos ir Dominikos krepšininkus. Taip pat LazybuGuru.lt komanda pateikia ilgalaikes čempionato prognozės.  Įvertinome Lietuvos rinktinės galimybes patekti į geriausių komandų aštuntuką. Ar JAV rinktinė pajėgi laimėti čempionatą, o gal tai padarys Serbijos krepšininkai? Kas realus kandidatai į medalius? Visos ilgalaikės prognozės šiame straipsnyje. Taip pat nepamirškite, kad jeigu atliekate daug krepšinio statymų, jums svarbu žinoti geriausias krepšinio lažybų bendroves.

📖 Turinys

Netikėtumas – Dominikos respublika

Pirmoji ir gana netikėta čempionato sensacija yra įvardijama Dominikos respublikos pergalė prieš Vokietijos ekipą. Ši pergalė privertė kapituliuoti Vokietiją, kovojant dėl aukštesnių vietų čempionate. Dominikos respublikos pasirodymai tarptautinėje arenoje švelniai tariant kuklūs. Pasaulio čempionate dalyvavo vos 2 kartus. 1978 m. užėmė 12 vietą, 2014 m. – 13 vietą. Olimpinėse žaidynėse nedalyvauta nei karto. Amerikos čempionate Dominikos respublikos rinktinė dalyvauja nuo 1980 metų. Geriausias pasirodymas buvo 2011 metais,  kai komanda užėmė trečiąją vietą.

Ar dabar  pavyks pagerinti pasirodymo pasaulio čempionate rezultatą ir užimti bent 3 vietą antrajame etape naujoje grupėje, kuri garantuotų bent 12 vietą bendroje įskaitoje? Abejoju. Taip komanda yra verta pagarbos už iškovotas pergales prieš Vokietiją ir Jordaniją. Pergalė prieš Jordanijos ekipą buvo tiesiog išsaugota. Dar ketvirtojo kėlinio pradžioje turėtas 11 taškų pranašumas buvo prarastas ir tik sėkmingiau sužaidus pabaigą buvo iškovota pergalė 80-76. Victoras Lizas pateisino lyderio vardą pelnydamas 15 taškų. Pergalė prieš Vokietijos komandą pasiekta parodžius ekipos charakterį. Spurtas ketvirto kėlinio pabaigoje 7-1 padėjo susikrauti 6 taškų persvarą. Rungtynių pabaiga buvo nervinga. Paskutinės minutės metu Vokietijos krepšininkai turėjo neblogus šansus persverti rezultatą: pirmiausia Dennisas Schroderis nepataikė iš po krepšio, o paskutinę mačo sekundę mestas Danilo Barthelio tritaškis skriejo pro šalį. Truputėlis sėkmės? Bet sekasi geriausiems. Pergalė rezultatu 70:68. Šiame mače Victoras Lizas buvo rezultatyviausias pelnęs 17 taškų.

Įdomiausias jog geriausias komandos žaidėjas 33-ejų 183 cm ūgio krepšininkas, neturėjo pastovaus klubo ir vietinėje šalies lygoje, bet pavyko atsiskleisti atrankoje tampant rezultatyviausiu rinktinės žaidėju. Nors tai komandos lyderis pelnantis nemažai taškų, bet mėgsta pasižymėti ir siautulingiu žaidimu, neprognozuotais metimais. Neblogai puolime padeda Eloy Vargasas, rungtyniaujantis Komandoro Rivadavijos „Gimnasia” (Argentina). Tai pat komandoje yra ir kol kas ženklaus vaidmens nevaidina 37-erių veteranas Eulisas Baezas šį sezoną rungtyniavęs Eurolygoje Las Palmaso „Gran Canaria“ komandoje. Tai pat komandoje yra ir lietuviškų akcentų. Praeitą sezoną Pasvalio „Pieno Žvaigždžių“ gynėjas Dagoberto Pena, kuris ekipoje atlieka tik simbolinį vaidmenį. Galbūt ekipa atrodytų dar užtikrinčiau, jeigu pasaulio čempionate būtų Alas Horfordas (Boston Celtic) ir Karlas Anthony Townsas (Minnesota Timberwolves).

Kaip visada solidi Prancūzija

            Lyginant su Dominikos respublika, Prancūzijos ekipa turi kur kas didesnę trofėjų kolekciją. Pasirodymai Europos čempionate  1 vietą – 2013 metais, užimta 2 vieta – 1949 ir 2011 metais ir užėmė 3 vietą 1951, 1953, 1959 ir 2005 metais. Olimpinėse žaidynėse du sidabro medaliai užėmė 1948 ir 2000 metais. Pasaulio krepšinio čempionate užimta 3 vieta 2014 metais. Būtent pasaulio čempionato kolekcija yra skurdžiausia šios ekipos trofėjų lentynoje. Tai būtų didelis stimulas gerai pasirodyti ekipai šiame turnyre. Įdomus faktas net 20 metų nuo 1986 iki 2006 metų ekipa nežaidė pasaulio čempionatuose. Prancūzų krepšinio pakilimas prasidėjo nuo 2000 metų kaip Antuanas Rigodo su kompanija Sidnėjaus olimpiadoje iškovojo sidabrą. Tuomet estafetę perėmė Tony Parkeris  ir  Borisas Diaw po 5 metų iškovodami Europoje bronzą, 2011 metais – sidabrą ir galiausiai 2013 metais – Auksą.

Pažiūrėkime į sudėtį. Lyderis: 27-erių 216 cm ūgio „Utah Jazz“ (NBA) klubo vidurio puolėjas R.Gobertas. Nepasižymi dideliu pelnomu taškų kiekiu, bet svarbu ramstis gynyboje ir kovoje dėl atšokusių kamuolių. Svarbu vaidmenį pirmose čempionato rungtynėse atliko Evanas Fournieras pelnęs 26 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių. Tai pat neblogai lyderiams padeda  – Nando De Colo, Nicolas Batumas, Frankas Ntilikinas. Ekipa dar galėjo atrodyti solidžiau, bet treniruočių stovykloje susižeidė Thomas Heurtelis ir Adrienas Moermanas. Pastarieji pretendavo į komandos startinį penketą.

            Kokios prognozės Prancūzijai šiame turnyre? Bukmekeriai siūlo 11,0 koeficientą, jei Prancūzijos komanda laimės čempionatą. Geresnes galimybes laimėti turnyrą, pasak lažybų pasiūlos, turi tik Serbijos ir JAV krepšininkai. Prancūzijos ekipa turinti neblogą sudėtį, bet nereiktų užmiršti jog kitame etape jų laukia pajėgios Lietuvos ir Australijos komandos. Įveikus antrąjį etapą ketvirfinalyje galimai laukia JAV ar Graikijos komandos. Todėl likusios varžybos iš F ir H grupių patekusioms komandoms yra tarsi finalas.

Ilgalaikės čempionato prognozės

Ilgalaikės prognozės – tai kai tavo statymas susideda ne iš vienų rungtynių. Tai sumažina variacija ir sėkmės faktorių, nes vienose krepšinio rungtynėse gali atsitikti bet kas, o čempionato bet kas laimėti negali. Tai dėl to man patinka ilgalaikiai statymai, tam reikia ne tik geros analizės, bet ir numatyti kelis žingsnius į priekį. Pasidalinsiu keliomis ilgalaikėmis čempionato prognozėmis. Tik primenu, jog šie statymai yra tik rekomendacinio pobūdžio ir LazybuGuru.lt už jūsų statymas neatsako. Lažybos rizikinga veikla, todėl priimkite sprendimus atsakingai ir žaiskite iš tų pinigų, kuriuos galite sau pralošti.

Australija L grupės nugalėtoja, koeficientas 2.00 unibet.  Australija man palieka labai gerą įspūdį ir turėtumėm nesumenkti Lietuvos jog ji pralaimėjo šiais galingai rinktinei. Kas mėgsta didesne rizika gali imti jog australai iškovos medalius, 3.60 koeficientas betfair. Taigi Australija tikrai turėtų įveikti Prancūzijos krepšininkus ir užimti pirmą vietą grupėje. Prancūzai man nepalieka gero įspūdžio, vos įveikė vokiečius (78:74), vėliau jau neturėjo vargo ir sutriuškino Jordanijos ir Dominikos krepšininkus. Jordanijos rinktinė viena silpniausių čempionato komandų, tai triuškinanti „mėlynųjų” pergalė nenustebino. Prancūzija dar sutriuškino Dominika, bet kaip minėjau ankstesnėse apžvalgose, Dominika jau pašoko virš savo galimybių ir kažką pademonstruoti daugiau bus labai sunku. Jeigu Lietuvos krepšininkai nebus suvaržyti įtampos, tai prancūzus įveiks ne tik australai, bet ir mes. Tai manau lažybų bendrovės klysta laikydami šios grupės nežymiais favoritais Prancūzija, kuri gali patirti net du pralaimėjus L grupėje.

JAV nelaimės Pasaulio čempionato, koeficientas 1.80 betsafe. JAV krepšinio komanda jau nebe svajonių komanda. Amerikiečiams sunkiai sekasi prisitaikyti prie FIBA taisyklių, aikštelė Kinijoje jiems atrodo per maža. Gynyboje komanda dirba neblogai, tačiau puolime trūksta komandinio žaidimo, daug individualių veiksmų. Pirmame etape JAV vos išnešė sveika kailį prieš Turkijos krepšininkus, kurie dabar kaunasi tik dėl 17-32 vietų. Atkakli kova buvo ir prieš Čekijos rinktinę (67:88). JAV nesunkiai tik susitvarkė su japonais, juos sutriuškindami 53 taškais – 98:45.  Apibendrinus tai ką mačiau pirmame čempionato etape, JAV rinktinės laukia labai sunkus kelias jeigu jie nori tapti Pasaulio čempionais. Jų kelyje laukia Brazilija, Graikija, galbūt vėliau Australija ir Serbija. Kad amerikiečiai laimėtų čempionatą jie turi nesuklupti nei vienose rungtynėse, o tą padaryti bus tikrai sunku, kelyje laukia daug stiprių komandų, todėl manau verta rizikuoti, kad JAV nelaimės Pasaulio čempionato.

Serbija užims aukštesnę vietą nei JAV, koeficientas 2.00 unibet. Serbija man atrodo geriausiai iš visų pirmo etapo komandų. Demonstruoja tiesiog kosminį atakuojantį krepšinį. Įveikė triuškinamai gana silpnas ekipas, Filipinus ir Angola, bet nereikia sumenkinti komandos rezultatyvumo. Prieš Angolą buvo pelnyti 105 taškai, prieš Filipinus 126 taškai, prieš Italija 92 taškus. Visose trijose rungtynėse buvo stipriai paneigtos lažybų bendrovių prognozės dėl Serbijos taškų puolime ir šiuo metu tai yra rezultatyviausia čempionato komanda. Stebint Serbijos rungtynes čempionate, atrodo komanda turi labai daug opcijų pelnyti taškus, žaidžia gražų komandinį krepšinį, greitai juda kamuolys. Serbija turi daugiau šansų užimti aukštesnę vietą nei JAV. Visų pirma kelias iki finalo Serbijos daug lengvesnis. Antrame etape jie susikaus su Puerto Riku ir prastai atrodančiais ispanais. Jeigu iškovos pirmą vietą, kas manau realu Serbijai, tada jų lauks ketvirfinalyje Lenkija arba Rusija, pusfinalyje lauktu Argentina arba Ispanija, Italija. O JAV kelias, kaip minėjau anksčiau daug sunkesnis, jame bus Brazilija, Graikija, Australija. Kas mėgsta labiau rizikuoti, gali imti, kad Serbija taps Pasaulio čempione, koeficientas 2.50 betsafe.

Graikija laimės medalį, koeficientas 4.33 betfair. Graikija netikėtai pirmame etape pralaimėjo brazilams, tačiau tai nesumažina jų galimybių šiame čempionate nuveikti daug. Kas mėgsta didelius koeficientus ir didesnę riziką, gali lažintis, kad Graikija bus K grupės nugalėtoja, koeficientas 11.00 betfair. K grupėje dar žaidžia JAV, Čekija ir Brazilija. Kad Graikija užimtų pirmą vietą, jiems reikia įveikti JAV, Čekija ir kad brazilai pralaimėtų JAV. Koeficientas už pergalę Graikijos prieš JAV yra tik 4.50, o čia gauname net 11, tik aišku yra papildomu daug sąlygų, bet kelias nors eurais manau verta surizikuoti.  Koeficientai yra stipriai pakilę už Grakija, dėl pralaimėjimo Brazilijai, todėl reikia tuo pasinaudoti. Tai labai rizikingas statymas, bet kai komandoje yra NBA MPV, tai negali nurašyti šios komandos dėl vieno pralaimėjimo.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..