NBA Naudingiausio žaidėjo apdovanojimo (MVP) koeficientai 2024
Nuo 2018-19 m. sezono iki praėjusių metų NBA lygoje MVP rinkimuose dominavo europiečiai. 2019 ir 2020 metais laimėjo Giannis Antetokounmpo, kuriam šį sezoną suteikiamas 11,00 koeficientas, o 2021 ir 2022 metais laimėjo Nikola Jokičius, kuriam šiuo metu suteikiamas mažiausias koeficientas – 2,80.
Praėjusį sezoną pirmą kartą MVP tapo Kamerūno, Prancūzijos ir JAV pilietybes turintis Joel Embiid, kuriam šį sezoną suteikiamas 7,80 koeficientas.
📖 Turinys
Apžvalga
Antrojo vietoje pagal koeficiento dydį yra Luka Dončičius, kuriam šiuo metu suteikiamas 6,40. Panašu, kad slovėnas turi kol kas geriausius šansus karjeroje tapti geriausiu lygos žaidėju – „Mavericks“ šiuo metu dalinasi 3 – 6 vietas vakarų konferencijoje.
Praėjusį sezoną daug kalbų susilaukė MVP suteikiamas J. Embiid, kadangi serbas N. Jokičius beveik niekuo nenusileido savo konkurentui. Vis tik, tris kartus iš eilės MVP paskutinį kartą laimėjo Magic Johnson 1989-1990 metais.
Penketuke taip pat yra Jayson Tatum su 9,00 koeficientu. Išskirti būtina ir „Thunder“ komandos vedlį Shai Gilgeous-Alexander, turintį 13,00 koeficientą.
Domantui Saboniui, kuris praėjusį sezoną buvo vienas iš pagrindinių kandidatų, šiuo metu suteikiamas 120,00 koeficientas. Vyriausiam lygos krepšininkui Lebron James suteikiamas 60,00 koeficientas, o jo komandos draugui Anthony Davis irgi 60,00.
Pagrindiniai kandidatai
Šioje skiltyje aptarsime pagrindinius kandidatus.
Nikola Jokičius
Nikola Jokičius, serbas, 2023-24 m. sezoną pradėjo įspūdingai – per 33,8 minutes per rungtynes, vidutiniškai renka po 28,8 taškus (daugiausiai karjeroje), atkovoja po 13,4 kamuolius (antras geriausias rezultatas karjeroje), atlieka po 8,9 rezultatyvius perdavimus (antras geriausias rezultatas karjeroje).
Tiesa, taiklumas kiek sumažėjęs – tiek visų metimų, tiek tritaškių, tiek ir baudos metimų procentai beveik mažiausi karjeroje.
Šiuo metu Denverio „Nuggets“ komanda vakarų konferencijoje užima trečią vietą – 12 pergalių ir 6 pralaimėjimai. Kaip žinote, komandos rezultatai renkant MVP labai svarbūs – beveik visada MVP tapęs žaidėjas rungtyniauja vienoje iš geriausią rezultatą pademonstravusių komandų.
Pridėti galima ir tai, kad „Nuggets“ kurį laiką žaidžia be antro svarbiausio žaidėjo – Jamal Murray, kuris greitu metu turėtų grįžti į aikštę. NBA čempionus N. Jokičius turi tempti vienas, o tai dar daugiau prideda taškų renkant MVP.
Nikola Jokičiui laimėti NBA naudingiausio žaidėjo apdovanojimą suteikiamas 2,80 koeficientas |
Visa tai yra pagrindinės priežastys, kodėl Nikola Jokičiui krepšinio bukmekeriai šiuo metu suteikia vos 2,80 koeficientą. Žaisti lieka dar tikrai nemažai, todėl neabejojama, kad koeficientai tikrai keisis.
Įdomu, ar N. Jokičius išlaikys tokią aukštą formą, ar išvysime dar tokių pasirodymų kaip rungtynėse prieš „Pelicans“, kai pelnė 26 taškus, atkovojo 16 kamuolių ir atliko net 18 rezultatyvių perdavimų.
Trigubi dubliai serbui nėra naujiena, todėl dabar antakį pakelia tik įspūdingi skaičiai asmeninėje statistikoje.
Aktualūs klausimai
🏀 Kas yra NBA naudingiausio žaidėjo apdovanojimas?
NBA naudingiausio žaidėjo (MVP) apdovanojimas kasmet įteikiamas žaidėjui, kuris per reguliarųjį sezoną pademonstravo geriausius rezultatus, o kriterijai apima asmeninę statistiką, lyderystę ir įtaką komandos sėkmei. Tai prestižinis profesionalaus krepšinio apdovanojimas, kuriuo įvertinamas išskirtinis žaidėjo indėlis į komandą.
🏀 Kas yra favoritas laimėti NBA naudingiausio žaidėjo apdovanojimą 2023-24 m. sezone?
Favoritas laimėti NBA naudingiausio žaidėjo apdovanojimą 2023-24 m. sezone yra Nikola Jokičius, kuriam šiuo metu duodamas 2,80 koeficientas.
🏀 Kas laimėjo NBA naudingiausio žaidėjo apdovanojimą 2022-23 m. sezone?
NBA naudingiausio žaidėjo apdovanojimą 2022-23 m. sezone laimėjo Nikola Jokičius.
🏀 Kiek NBA naudingiausio žaidėjo apdovanojimų turi Lebronas Džeimsas?
🏀 Ar kas nors prieš tai yra laimėjes tris NBA naudingiausio žaidėjo apdovanojimus iš eilės?
Trys žaidėjai istorijoje yra laimėję tris NBA naudingiausio žaidėjo apdovanojimus iš eilės: Billas Russellas: 1960-1963 m. Wiltas Chamberlainas: 1965-68. Larry Birdas: 1983-1986 m.
Luka Dončičius
Slovėnas, kuriam lažybų svetainės suteikia 6,40 koeficientą, gali pratęsti europiečių dominavimą NBA lygoje.
Prie ryškiausių europiečių kelių metų bėgyje turėtų prisijungti potencialus 2024 m. NBA metų naujokas Victor Wembanyama, tačiau dabar tarp dominuojančių L. Dončičius yra vienintelis be MVP titulo.
Slovėnijos rinktinės ir „Mavericks“ komandos žvaigždė ne kartą buvo siejamas su šiuo apdovanojimu, tačiau visad koją pakišdavo komandos rezultatai.
Luka Dončičiui laimėti NBA naudingiausio žaidėjo apdovanojimą suteikiamas 6,40 koeficientas |
Praėjusį sezoną L. Dončičius per rungtynes rinko net po 32,4 taškus, atkovodavo po 8,6 kamuolius bei atlikdavo po 8 rezultatyvius perdavimus – tačiau „Mavericks“ užėmė vos 11-ą vietą ir tai buvo pagrindinė priežastis, kodėl slovėno nebuvo tarp kandidatų laimėti MVP.
Šiais metais situacija kol kas kiek kitokia – nuo pat sezono pradžios komandoje yra Kyrie Irving, vasarą sudėtį pavyko sustiprinti solidžiais vidutiniokais, o visa tai turėtų atnešti ir kur kas geresnius komandinius rezultatus.
Kol kas „Mavericks“ yra penktoje vietoje ir turi šešis pralaimėjimus kaip ir trečioje bei septintoje vietoje esančios komandos. L. Dončičiaus statistika ir toliau lieka įspūdinga – per rungtynes meta po 30,5 taško, atkovoja po 7,9 kamuolius bei atlieka po 7,8 rezultatyvius perdavimus.
Išskirti galima tritaškių pataikymą – per rungtynes slovėnas išmeta net po 9,7 tritaškius ir pataiko po 3,8 – 39,4%, kol kas geriausi skaičiai karjeroje. 6,40 koeficientas atitinka realybę ir galima sakyti, kad Luka Dončičiaus MVP titulas komandos rezultatų rankose.
Joel Embiid
Filadelfijos „76ers“ lyderis praėjusį sezoną demonstravo fantastinę formą. Rinko net po 33,1 taško per rungtynes ir buvo rezultatyviausias lygos žaidėjas. Taip pat atkovodavo po 10,2 kamuolius, atlikdavo po 4,2 rezultatyvius perdavimus bei blokuodavo po 1,7 metimus.
Joel Embiidui laimėti NBA naudingiausio žaidėjo apdovanojimą suteikiamas 7,80 koeficientas |
Rytų konferencijoje „76ers“ užėmė trečią vietą, tačiau pagal bendrą pergalių/pralaimėjimų balansą buvo bendrai trečioje vietoje visoje lygoje – geresnis rezultatas buvo net ir už vakaruose pirmą vietą užėmusią „Nuggets“ komandą.
Šį sezoną komanda pradėjo be James Harden, kuris buvo iškeistas į „Clippers“ ir Filadelfijoje J. Embiid liko vienintelė ryški žvaigždė. Vis tik, kol kas tai netruko rytų konferencijoje dalintis 2-4 vietas su „Magic“ ir „Bucks“.
Asmeninė statistika vidurio puolėjo ir toliau išlieka įspūdinga – 32 taškai, 11,3 atkovoti kamuoliai ir net 6,6 rezultatyvūs perdavimai per rungtynes.
Paskutinius kartus MVP titulą laimėdavo žaidėjai po du kartus iš eilės, todėl nereikia nurašyti ir J. Embiid, kuris su 7,80 koeficientu yra vienas iš pagrindinių kandidatų ir šiais metais. O jeigu „76ers“ toliau dominuos rytuose, koeficientas potencialiai gali ir mažėti.
Kiti kandidatai laimėti MVP apdovanojimą ir jų koeficientai
Tarp MVP kandidatų vis dažniau minimas „Celtics“ komandos lyderis Jayson Tatum. Vis tik, puolėjas nuo kitų žaidėjų išsiskiria tuo, kad labiau koncentruojasi į save ir mažiau kuria komandos draugams.
Paskutinį kartą panašaus stiliaus žaidėjas tapo lygos MVP – 2013-14 m. sezone Kevin Durant. Galbūt kažkiek panašumų turi ir Steph Curry, kuris nėra grynas įžaidėjas.
Jaysonui Tatumui laimėti NBA naudingiausio žaidėjo apdovanojimą suteikiamas 9,00 koeficientas |
Vis tik, nuo 2016-17 m. sezono MVP laimėdavo potencialiai trigubų dublių mašinos – Russell Westbrook, James Harden, Giannis Antetokounmpo, Nikola Jokič. Tai žaidėjai, kurie aikštėje daro viską ir tai yra pagrindinė priežastis, kodėl J. Tatum koeficientas 9,00.
Panašioje situacijoje yra ir Shai Gilgeous-Alexander, kuriam duodamas 13,00 koeficientas – lyginant su sezono pradžia yra stipriai pakilęs, būtent dėl labai geros „Thunder“ komandos sezono pradžios.
Nors gynėjas žaidžia įžaidėjo pozicijoje ir daug laiko praleidžia su kamuoliu, atlieka gana nedaug, po 6,2 rezultatyvius perdavimus. Tačiau, tai yra geriausias rezultatas karjeroje.
Kas kur kas įspūdingiau, tai kad kanadietis meta po 30,4 taško, visus metimus mesdamas 53,4% taiklumu, o baudas net 93,7%. Jeigu „Thunder“ ir toliau laikysis aukštumoje, nebūtų staigmena, jeigu 13,00 koeficientas pradėtų dar labiau mažėti.
Pažvelgus į kitas lygos žvaigždes, Kevin Durant suteikiamas 22,00 koeficientas, Anthony Edwards – 25,00, Stephen Curry – 26,00, Devin Booker – 27,00. Tai žaidėjai, kurie turi potencialo su komandomis užimti gana aukštas vietas.
Tačiau „Suns“ situacija tokia, kad pagrindiniai žaidėjai gali kliudyti vienas kitam – tiek K. Durant, tiek D. Booker yra vienodai svarbūs, todėl ir koeficientai už abu dideli.
Nereikia pamiršti, kad komandoje yra Bradley Beal, kuris šiuo metu gydosi traumą. Anthony Edwards koeficientas gali pradėti mažėti, jeigu „Timberwolves“ ir toliau išlaikys pirmą vietą vakarų konferencijoje.
Komandą pakeitusiam Damian Lillard suteikiamas net 70,00 koeficientas, nors „Bucks“ rytų konferencijoje yra 2 – 4 vietoje. Vis tik, statistiškai čia G. Antetokounmpo lenkia savo komandos draugą, kas ir yra pagrindinė priežastis tokio koeficiento.
Atkreipti dėmesį galima į tai, kad D. Lillard yra vienas pagrindinių kandidatų laimėti „Clutch“ žaidėjo apdovanojimą – čia jam suteikiamas 4,00 koeficientas.