Teisėjų reikšmė ir lažinimasis už kortelių skaičių. II-a dalis [FUTBOLAS]
I-oje straipsnio dalyje „LazybuGuru.lt“ Jus supažindinimo su lažinimusi už kortelių skaičių bei išskyrė teisėjų reikšmę tame.
Šį straipsnį galite perskaityti čia.
Na, o šį kartą žengiame dar vienu žingsniu toliau ir gilinamės, kaip viską galime išnaudoti savo naudai.
Lažybos gyvai
Nepaisant prieš rungtynes surinktos informacijos, pats mačas gali klostytis visai kitaip nei įsivaizdavote. Nepergyvenkite dėl to – tai Jums suteikia galimybę sėkmingai lažintis gyvai, ypač jei tuo metu esate stadione ir viską matote iš arti (įprastai vaizdo transliacijos ir bukmekerių tinklalapiai vėluoja kažkiek sekundžių).
Nors technologijos tobulėja ir vėlavimas tampa vis trumpesnis, o gal ir jūs pats esate ne stadione, o prie televizoriaus ekrano, vis tiek galite lažintis gyvai ir tai sėkmingai panaudoti savo naudai.
Principas paprastas – jei suprantate pačią sporto specifiką (jei dažnai žiūrite varžybas – tikriausiai suprantate), galite įžvelgti, kada aikštėje kyla įtampa ir atsiranda tikimybė išvysti daugiau geltonų kortelių ar netgi raudonas korteles. Ypač jei tam tikras žaidėjas jau gavo geltoną kortelę ir akivaizdu, kad yra praradęs savitvardą.
Stenkitės sekti žaidėjų nuotaiką, stebėti, kaip aršiai žaidėjas kovoja fiziškai. Jei pastebėtumėte, kad žaidėjas X yra tikrai neigiamai nusiteikęs prieš žaidėją Y – tai jau pirmas ženklas, kad galite išvysti kortelių.
Kita situacija, kuomet kortelių skaičius padidėja – rungtynių pabaigos, kuomet žaidžiama dviejų mačų serija. Neretai nutinka taip, kad po pirmojo mačo gerą rezultatą pasiekusi komanda tiesiog „užsidaro“ ir visais būdais stengiasi išlaikyti savo turėtą pranašumą (tai dažnas atvejis UEFA Čempionų lygos ir UEFA Europos lygos atrankos varžybose). Tuomet orientuojamasi į gynybą, žaidžiama kiečiau fiziškai – būna daug pražangų, daug geltonų kortelių bei kartais ir raudonų.
Įprastai, kalbant apie kortelių lažybas gyvai, yra taikomas trijų T raidžių principas – temperament, tempo, tactics. Būtina atsižvelgti į rungtynėse tvyrančią nuotaiką, žaidimo tempą bei taktiką.
Įprastai daugiau pražangų užfiksuojama prieš komandas, kurios mėgsta žaisti pažeme ir atlieka daugybę perdavimų – toks žaidimas varo varžovus iš proto (tai labiausiai susiję su tempu). Be to, tai dažnai sukuria pavojingas situacijas ir, kaip žinome, „gaisrą gesinti“ daugelis pratę pražangomis. Pastarosios neretai baigiasi kortelėmis. Priešingai su tomis komandomis, kurios atlieka daug aukštų ir tolimų perdavimų.
Jei stebite daug varžybų, tikrai pastebėsite, kad yra tokių situacijų, kuomet aiškiai matosi, jog bręsta įvartis ar raudona kortelė. Kadangi bukmekeriai dažniausiai remiasi statistika, čia turime pranašumą ir patirties dėka gerai gebėdami įvertinti situaciją galime atlikti statymą. Žinoma, tokie statymai nebus visada sėkmingi, todėl labai svarbu tinkamai nuspręsti, kuomet koeficientai pasiūloje yra verti rizikos.
Galiausiai turite atkreipti dėmesį į tai, kokie yra komandos tikslai tame mače, kokią taktiką taiko komandos. Vienai komandai pergalė gali būti žūtbūtinė, o kitai komandai mačas gali beveik nerūpėti, todėl svarbu atsižvelgti ir į turnyrinę padėtį bei tai, kaip komanda savo nusiteikimą išduoda mačo metu.
Grįžtant prie teisėjų temos, atkreipkite dėmesį į tai, kaip teisėjai tvarkosi su tam tikrais epizodais – ar jie kietesnį žaidimą vertina griežtai, ar žaidėjai jaučia teisėjų autoritetą. Tokius dalykus iš plikos statistikos ar kortelių skaičių vidurkių nustatyti yra sunku. Be to, kiekvienos rungtynės – atskira istorija, kurią lemia daugybė detalių.
Būtent dėl šios priežasties lažybose labai svarbu būti neutraliems ir turėti kuo geresnį žaidimo supratimą tiek iš taktinės, tiek iš psichologinės pusės.
***
Kitoje straipsnio dalyje pateiksime Jums geltonų kortelių statistiką ir pabandysime ją paviršutiniškai išanalizuoti. Trečią dalį skaitykite čia.