Teisėjų reikšmė ir lažinimasis už kortelių skaičių. III-ia dalis [FUTBOLAS]
Lažinimasis už kortelių skaičių kartais gali atrodyti tik paremtas komandų pasirinkta taktika ar žaidimo įtampa, tačiau iš tikrųjų tai yra visa ko derinys. Lažindamiesi galime pasitelkti ne tik mums įprastą futbolo statistiką, tačiau ir tai, ką daugelis praleidžia – kortelių statistiką.
Ankstesnes straipsnių serijos dalis skaitykite žemiau:
Statistika įprastai yra pagrindinis analizės įrankis, tačiau tik nedidelė tinklalapių dalis suteikia daugelio lygų geltonų/raudonų kortelių statistiką.
Todėl šiuo atžvilgiu teks kiek daugiau darbo įdėti patiems ir atlikti nedidelių skaičiavimų.
Visgi ir mes Jums kiek padėsime – pateikiame didžiųjų Europos nacionalinių futbolo lygų kortelių vidurkius. Žemiau pateiktuose paveikslėliuose vaizduojama ESPN informacija ir atskirų komandų statistika.
Kortelių vidurkiai pagal lygas:
- Anglijos „Premier“ lyga: vidutiniškai komandos turi surinkusios po 37 geltonas ir po vieną raudoną kortelę. Komandos vidurkis – 1,55 kortelės per mačą (pagal statistiką po 24 turų).
- Vokietijos „Bundesliga“: vidutiniškai 33 geltonos ir viena raudona kortelė. Per mačą komanda gauna 1,67 geltonos kortelės (po 20 turų).
- Ispanijos „La Liga“: komandų vidurkis – 50 geltonų ir beveik dvi raudonos kortelės. Per mačą – 2,40 geltonos kortelės vienai komandai (dar nesibaigus 21-am turui).
- Prancūzijos „Ligue 1”: 47 geltonos ir virš 3 raudonų kortelių. Komandos vidurkis per mačą siekia 2,07 geltonos kortelės (po 23 turų).
- Italijos „Serie A“: 40 geltonų kortelių ir 2 raudonos. Per mačą komandai – 1,85 geltonos kortelės (po 22 turų).
Iš štai tokios paprastos statistikos matome, kad skirtingose lygose nemenkai skiriasi užfiksuotų pažeidimų skaičiai. Kadangi mače dalyvauja dvi komandos, mačo vidurkį komandai dauginame iš dviejų. Pagal tai galėtume sakyti, kad Ispanijos lygos mače vidutiniškai parodomos 5 geltonos kortelės (užapvalinus skaičių 4,8), o Anglijoje – 3.
Realu, kad visa tai lemia ir skirtingas tam tikrų situacijų traktavimas. Visgi juk tikriausiai niekas nepasakytų, kad Ispanijos komandos žaidžia kiečiau nei Anglijos? Todėl šiuose skaičių skirtumuose slypi teisėjavimo specifika ir patys teisėjai.
Galbūt Anglijos teisėjų brigada tarptautinėse varžybose fiksuotų mažiau nusižengimų nei tą padarytų kolegos iš Ispanijos.
Būtent į tai ir reikia atsižvelgti šiuo atveju. Teisėjai šiame žaidime atlieka pagrindinį vaidmenį.
Pagal 2014-2015 metų Anglijos „Premier“ lygos statistiką, teisėjas Philas Dowdas per mačą vidutiniškai parodydavo 4,9 geltonos kortelės, kai tuo metu kitas teisėjas – Robertas Madley – turėjo dvigubai mažesnį (2,5) geltonų kortelių vidurkį.
Teisėjavimas skiriasi ir tarptautiniu lygiu, ir vietiniu lygiu, kadangi jame visuomet yra kažkiek subjektyvumo. Be to, daug kas priklauso ir nuo teisėjo sugebėjimo kontroliuoti žaidimo eigą.
Norėdami tapti futbolo kortelių lažybų ekspertais, turite domėtis plačiau nei tik lygų statistika. Turite domėtis, kas teisėjaus mačui, kokia yra mačo svarba, kokie perėjimai įvyko (galbūt komandą papildė daug geltonų kortelių gaunantis žaidėjas?) ir dar daugybę visko. Nors iš pirmo žvilgsnio daugeliui tai gali atrodyti kaip spekuliacija, tačiau iš tiesų tai labai daug darbo reikalaujanti sritis, kurios pamatus gavote „LazybuGuru.lt“. 😉