Betfair lažybų turgus – statymai be limitavimo

Norėdami supažindinti savo puslapio skaitytojus su alternatyviomis lažybų už sporto (ir ne tik) varžybų baigtis paruošėme jums straipsnį apie P2P (person-to-person) lažybų platformas, kuriose galima lažintis ne prieš tradicinę lažybų bendrovę, bet prieš kitus individualius asmenis – tokius kaip jūs patys.

Kalbėsime apie taip vadinamas betting exchanges – lažybų biržas, o konkrečiau apie lyderiaujančią platformą – betfair. Trumpai supažindinsime su istorija, pagrindinius lažybų bendrovės ir lažybų biržos skirtumus, bei apžvelgsime pagrindinius už ir prieš lažybų biržos naudojimą.

📖 Turinys

Betfair istorija ir iš ko ši bendrovė uždirba?

Betfair buvo įdėjos pasiūlyti platformą, kurioje žmonės galėtų lažintis tarpusavyje, pradininkai. Šiuo metu yra siūloma nemažai alternatyvų, tačiau kaip įdėjos sumanytojai ir pradininkai Betfair yra vienvaldžiai rinkos lyderiai ir gali pasiūlyti savo klientams didžiausią likvidumą (skaitykite – Betfair lažybų bendrovės apžvalgą).

Aktualūs klausimai

⭐ Kas yra Betfair lažybų turgus?

Betfair lažybų turgus tai kai patys žaidėjai siūlo koeficientus ir lažinasi vienas prieš kitą. Tai skiriasi nuo tradicinės lažybų bendrovės, kur žaidžiama prieš kontorą.

⭐ Ką reiškia Back statymas?

Jeigu renkatės Back statymą Betfair lažybų turguje, reiškias tam statymui pritariate.

⭐ Ką reiškia Lay statymas?

Jeigu Betfair lažybų turguje renkatės Lay statymą, tai reiškias priimate kitų žmonių Back statymą ir statote jau prieš tą baigtį.

⭐ Kokie Betfair lažybų turgaus privalumai?

Betfair lažybų biržos privalumai yra aukšti koeficientai, nėra jokių limitų ir puikiai išvystyta cash out fukcija. Dėl to šią bendrovė yra mėgstama tarp lažybų profesionalų.

⭐ Kas yra Betfair cash out funkcija?

Cash out funkcija,kai jūsų statymas eina teisinga linkme ir norite fiksuoti pelna nelaukią varžybų pabaigos.

⭐ Kokie Betfair minimali statymo suma?

Minimali statymo suma Betfair yra 2€.

⭐ Ar galima Betfair lažybų turguje kombinuoti statymus?

❌ Ne, Betfair lažybų turguje kombinuoti statymų negalima, tačiau tradicinėje Betfair lažybose yra tokia galimybė.

Įdėjos sumanytojai du vyrukai Andrew Black (matematikos ir kompiuterių mokslo entuziastas) bei Ed Wray (buvęs investicinio banko J.P. Morgan vice prezidentas). Pastebėję, kad lažybų bendrovės/organizatoriai, siūlydami lažintis arklių lenktynėse, pasilieką nemažą dalį sau, nusprendė sukurti platformą, kurioje žmonės galėtų lažintis tarpusavyje, be arba su minimalia marža.

Marža tai yra lažybų bendrovių pasiliekamas kąsnis. Tarkim, Betsafe.lt (skaitykite – Betsafe.lt lažybų bendrovės apžvalgą) siūlo lažintis už baigtį kuri turi 50/50 procentų tikimybę. Idealiu atveju lažybų bendrovė surenka 100k už baigtį A ir 100k už baigtį B. Tiek už vieną tiek už kitą baigtį lažybų bendrovė siūlo vienodus 1,9 koeficientus.

Varžyboms pasibaigus, tiek baigties A, tiek baigties B laimėjimo atveju Betsafe uždirba pelną (laimi 100k, laimėtojams išmoka 90k). Šiuo atveju lažybų bendrovės marža siūlant 1.9 koeficientą už vienodą tikimybę turinčiu įvykius yra 5%.

Taigi, įdėjos sumanytojai sugalvojo būdą kaip suvesti žmones, kurių nuomonė dėl būsimos sporto įvykio baigties išsiskiria, ir kaip virtualiai šiems žmonėms leisti lažintis tarpusavyje, taip godžius lažybų bendrovių savininkus paliekant nuošalyje.

Betfair lažybų biržos platforma suteikia galimybę jos naudotojams tiek patiems atlikti, tiek priimti kitų žmonių statymus, t.y. atlikti lažybų bendrovės funkciją. 

Kaip pavyzdys imame Lyon – Nimes varžybų gyvus koeficientus (24-toji minutė) už Over/Under 2.5 įvarčio baigtį. Statymas UŽ tam tikrą baigtį Betfair platformoje yra vadinamas Back statymas. Šiuo konkrečiu atveju koeficientas už tai kad varžybose bus daugiau negu 2 įvarčiai yra 2,02; koeficientas už tai kad bus mažiau negu 3 įvarčiai – 1,97. Paskaičiavus maržą matome, kad šiame statyme marža yra tik 0,27%. 

Klausite, kokia iš to nauda platformos kūrėjams. Platforma uždirba pinigus nulupdami komisinį mokestį nuo kiekvieno laimėto sandorio. Tarkim aš pastačiau 50 pinigų už tai kad Lyon – Nimes varžybose bus daugiau nei 2 įvarčiai ir varžybos baigėsi 2-1, platforma nuo mano laimėjimo nuskaičiuos mažą procentą komisinį mokestį už tarpininkavimo paslaugą (komisiniai nuo pralaimėjusių neskaičiuojami, jie ir taip jau nuskriausti). 

Betfair Back ir Lay statymų paaiškinimas

Jau minėjome, kad renkantis statyti už tam tikrą baigtį reikėtų rinktis Back statymą. Priešingu atveju – norint statyti prieš tam tikrą baigtį, arba kitaip sakant, priimti kitų žmonių Back statymą, reikėtų rinktis Lay statymą. Grįžkime į tas pačias Lyon – Nimes varžybas tik šiuo atveju Over/Under 1.5 statymą. 

Koeficientas statyti už (back’inti) Over 1.5 yra 2,18; koeficientas statyti prieš (lay’inti) Over 1.5 įvarčio yra 2.2. Norint statyti prieš (lay’inti), tai yra atlikti lažybų bendrovės funkciją ir priimti statančio už (back’inančio) statymą reikėtų rizikuoti 12eur norint laimėti 10.

Šiuo atveju priimame 10eur statymą su 2.2 koeficientu, taigi varžyboms pasibaigus ir komandoms įmušus 2 ar daugiau įvarčių mūsų statymas prieš (lay) būtų pralaimėtas ir mums reikėtų išmokėti stačiusiems už (back’inusiems) Over 1.5, 12 eur laimėjimą.

Taigi, tikimės supratote pagrindinį betfair platformos skirtumą nuo įprastos lažybų bendrovės, bei ką reiškia back/lay funkcijos bei kada jas reikėtų naudoti. Dabar apžvelgsime pagrindinius lažybų biržos pliusus bei minusus. 

Betfair lažybų turgaus privalumai

Geresni koeficientai. Kadangi lažybų biržos platformose nėra lažybų bendrovėms būdingų maržų, čia galima rasti gerokai didesnius koeficientus. Kai kurios lažybų bendrovės netgi draudžia savo pozicijas statydami lažybų biržose. 

Nėra limitų. Kadangi čia yra lažinamasi su kitais žmonėmis ir platforma ima tik komisinį mokestį nuo laimėtos pozicijos, pati platforma suinteresuota, kad būtų laimima kuo didesnės sumos (tuo didesni komisinį pasiima), todėl po keletos laimėtų statymų ar po pelningo mėnesio jūsų sąskaitos niekas neužlimituos taip kad galėtumėte statyti tik 1 eurą už pasirinktą baigtį. 

Išvystyta cash out funkcija. Kaip ir didžiosiose lažybų bendrovėse, taip ir lažybų rinkoje galime rasti cash-out funkciją (t.y. Pelno fiksavimo funkcija, kai jūsų prieš varžybas atliktas statymas einasi teisinga linkme, galima užfiksuoti pelną ir nelaukti kol varžybos pasibaigs).

Skirtumas tik tas, kad kadangi platforma suteikia galimybę statyti prieš (lay’inti) tam tikrą baigtį, cash-out funkcija daug patrauklesnė klientui ir galima įvairiais būdais drausti savo statymą. 

Daug papildomų programų bei laisvai prieinamų duomenų automatizuoti jūsų strategijas. Statymas arba kitaip sakant prekiavimas lažybų biržoje gali tapti rimta investicine veikla. Yra netgi įmonės priimančios indėlius ir investuojančios pinigus lažybų biržose žadėdamos investuotojams tam tikrą grąžą.

Yra sukurta nemažai mokamų/nemokamų programų, kurios palengvina prekybą lažybų biržose, bei kurių pagalba žmogus be jokios programavimo patirties gali lengvai automatizuoti savo sukurtas lažybų strategijas. Taip pat, pačios lažybų biržos platformos dalinasi duomenimis, kad būtų galima kurti/vystyti strategijas ar prekybos bot’us. 

Betfair lažybų turgaus trūkumai

Mažas likvidumas mažesnėse lygose ir mažiau britams įdomiose sporto sporto šakose. Kad būtų galima atlikti statymą, logiška, kad turi atsirasti kas priimtu jūsų statymą, todėl likvidumas yra viena iš pagrindinių lažybų biržos problemų. Jeigu statant ant pagrindinių futbolo lygų ar vykstant futbolo čempionatams, tikrai atsiras kas priims jūsu statymą, tai bandant atlikti statymą žemesnėje krepšinio lygoje ar Švedijos ledo ritulio lygoje, jums tikriausiai nepavyks, gauti konkurencingą koeficientą. 

Mažiau statymo pasirinkimų. Konkuruojančios lažybų bendrovės grumiasi tarpusavyje bandydamos pasiūlyti kuo daugiau statymų variantų klientams ir didžiosiose bendrovėse galima pastatyti už tai kad pirmąjį Bayerno įvartį įmuš Lewandowskis 35-tą minutę, galva, po Gnabry perdavimo. Tokių pasirinkčių tikrai nerasite lažybų biržose. Kai, top 5 Europos futbolo lygų pasiūla visai nemaža, tai mažiau populiariose futbolo lygose (pvz Lietuvos A lyga) rasite tik pagrindinius statymų variantus. 

Minimali statymo suma. Mažiausia statymo suma Betfair lažybų platformoje yra 2 eur. Tai gali atrodyti menka problema, tačiau testuojant tam tikras strategijas, kai vienu metu atliekama daug statymų, gali tekti rizikuoti nemaža dalimi savo banko. 

Nėra galimybės kombinuoti statymų. Kadangi čia lažinamasi tarpusavyje, nėra galimybės kombinuoti statymus ir tokiu būdu statyti ant keletos baigčių su dideliu koeficientu.

Prie trūkumų dar būtų galima paminėti gan sudėtingą komisinių skaičiavimo sistemą (esmė, kuo daugiau statai, tuo mažesni tavo komisiniai), bei gan silpnokus siūlomus bonusus.

Nepaisant visų išvardintų trūkumų, Betfair yra puiki platforma rimtai į lažybas žiūrintiems, futbolu besidomintiems, bei gerai banko valdymą išmanantiems žaidėjams. Betfair taip pat populiarus tarp žaidėjų statančių ant mažiau Lietuvoje populiarių sporto šakų – golfo, kriketo, dartų bei žirgų lenktynių.

Šis įvadinis straipsnis apie didžiausią lažybų biržos platformą Betfair, jus supažindino su pagrindinėmis šios platformos funkcijomis, privalumais bei trūkumais.

Martynas Norvilas nuo jaunystės žavėjosi kazino ir sporto lažybomis, o bėgant metams tapo šios srities ekspertu. Dėl savo aistros statymams jis praleido daugybę valandų studijuodamas įvairias sporto šakas ir strategijas, analizuodamas tikimybes ir tobulindamas savo įgūdžius. Martyno didžiulis žinių bagažas ir patirtis pelnė jam lažybų žaidėjų ben ..