Elektroninis sportas
Pasirinktos kategorijos:
- Dakaras
- Elektroninis sportas
- Eurolygos statymai
- Formulės-1 statymai
- Futbolas
- Futbolo apžvalgos
- Futbolo komandos
- Futbolo prognozės
- Ilgalaikės prognozės
- Interviu
- Kapitalo valdymas
- Krepšinio komandos
- Krepšinio prognozės
- Krepšinis
- Kriptovaliutų naujienos
- Lažybų bendrovių apžvalgos
- Ledo ritulys
- Lošimų rinkos naujienos
- NBA prognozės
- Politikos prognozės
- Prognozių rezultatai
- Psichologija
- Sporto istorijos apžvalga
- Sporto įvykių apžvalgos
- Statymų prognozės
- Statymų rinkos naujienos
- Statymų strategijos
- Tenisas
- Teniso apžvalgos
Elektroninis sportas sparčiai populiarėja Pasaulyje, todėl LazybuGuru.lt komanda taip pat stengiasi neatsiliksi ir siūlo savo lankytojams elektroninio sporto prognozes iš CS:GO esportas turnyrų. E-sportas tai varžybos, kuriose varžomasi kompiuteriniais žaidimais. Šiame puslapyje ne tik rasite naujausias e-sporto prognozes iš CS:GO šaudyklės žaidimo, bet visą svarbiausią informaciją kaip mes sudarinėjame elektroninio sporto CS:GO prognozes.
Top 1 Kripto lažybų bendrovė
Top 1 Kripto lažybų bendrovė
CS:GO Elektroninis sportas ir Didžiojo Kirčio turnyrai
CSGO žaidime vyksta 2 Didžiojo Kirčio turnyrai per metus, kurie, kaip ir tenise, yra prestižiškiausi turnyrai, milijoniniai priziniai fondai, daugybė reitingo taškų, neabejotinai kiekviena komanda svajoja apie šiuos titulus ir didžiausią dėmesį sezone skiria būtent jiems.
Šiems turnyrams nėra nuolatinės lokacijos, kiekvienais metais vyksta skirtinguose pasaulio kampeliuose. Šiais metais turėjo vykti Vokietijoje, Kiolno mieste ir Brazilijoje Rio de Žaneire, tačiau dėl koronaviruso Vokietijos turnyras buvo atšauktas ir paliktas vienintelis Didziojo Kirčio turnyras sezone – Brazilijoje, kuris nukeltas į Lapkričio mėnesį. Tituluočiausia komanda, šiuose prestižiškiausiuose turnyruose yra Danijos ekipa, “Astralis” su 4 trofejais.
Lažybų prasme tai geriausi turnyrai statymams, jeigu renkiesi favoritus, nes tokio lygio turnyruose nereikia galvoti, kiek komanda įdėjo darbo ruošdamasi, koks motyvacijos lygis ir t.t. Nes čia visi žaidėjai, visos komandos atiduoda visa save. Laimėti Didžiojo Kirčio turnyrą yra kiekvieno žaidėjo svajonė ir net patiems geriausiems žaidėjams ne visada karjeroje pavyksta iškelti šią taurę.
Žemėlapiai
CSGO profesionalius turnyrus sudaro 7 žemėlapiai – “Vertigo”, “Overpass”, “Train”, “Nuke”, “Inferno”, “Dust2”, “Mirage”. Tai lyg savos aikštės pranašumas, kaip futbole, ar krepšinyje. Kiekviena komanda turi galimybę, kuriuos žemėlapius nori pašalinti iš pasirinkimo meniu ir kurį pasirinkti žaisti.
Jeigu rungtynės vyksta iki 1 pergalės, tada komandos bendrai sprendžia, kurį žemėlapį žais. Jeigu susitikimas vyksta iki 2 pergalių, tada abi komandos pasirenka savo namų žemėlapį. Jeigu didelio turnyro finalas – rungtynės vyksta iki 3 pergalių, kur ekipos pasirenka po 2 norimus žemėlapius.
Statymų prasme, labai svarbu apžvelgti, kuriuos žemėlapius komanda mėgsta/nemėgsta ir lygiai tą patį padaryti su oponentais. Kai kuriuos žemėlapius ekipos būna gerokai labiau nušlifavusios.
Tokius legendinius žemėlapius kaip “Dust2” ar “Inferno” moka žaisti aukštu lygiu beveik visos komandos, nes tai vieni paprasčiausiu suprasti žemėlapių, taktiškai nesudėtingi ir sunku nustebinti oponentus su namų darbais.
Tačiau su gerokai naujesniais, kaip “Overpass” ar “Vertigo” net ir topinėms komandoms sekasi gerokai sunkiau, ar net pašalina iš pasirinkimo meniu. “Vertigo” yra naujausiai į profesionalių turnyrų meniu įtrauktas žemėlapis, kurio visiškai nežaidžia tokios top 10 komandos – “fnatic”, “Natus Vincere”, “FaZe Clan”.
Galima rasti daug vertės koeficientuose už autsaiderius, kurie turi kelius stiprius žemėlapius, kuriuose stringa ant popieriaus stipresnis oponentas ir bandyti raundų pliusinę, ar net to žemėlapio autsaiderio pergalę.
Komandos su begale talento mėgsta rinktis “Dust2”, nes tai taktiškai lengviausias žemėlapis ir didžiausios CS:GO žvaigždės būtent čia rodo dėl ko yra vieni geriausių, Kaip bebūtų, tai labai rizikingas žemėlapis rinktis, jei esi aiškus favoritas ir galvoji, kad vien individualiu meistriškumu įveiksi varžovą.
Ypač tokios elitinės komandos kaip “G2 Esports” ar “Natus Vincere” labai dažnai paslysta paskutiniu metu šiame žemėlapyje, ypač “Natus Vincere”, kurie nėra geriausioje formoje. Šiame žemėlapyje labai svarbus pasitikėjimas savo jėgomis, nes taktiškai apžaisti “Dust2” oponentus – sunkus uždavinys.
Taigi vienas svarbiausių dalykų sėkmingai prognozuoti rungtynes – sekti, kaip komandoms sekasi tam tikruose žemėlapiuose. Labai susiję su komandų map meniu ir sudėčių pokyčiai, nes CS:GO žaidime keitimai yra labai dažnas dalykas ir retai ta pati sudėtis užsibūna ilgą laiką.
Ypač svarbu sekti ar keičiasi ekipos įžaidėjas, nes ateinantis naujas šios pozicijos žaidėjas dažnai atsineša ir savo idėjas, dėl ko mėgstami/nemėgstami žemėlapiai neretai pasikeičia.
Turnyrų rėžimai
Vienas svarbesnių faktorių, į kuriuos reikia atsižvelgti dalyvaujant CS:GO lažybose – pasidomėti, kokiu rėžimu vyksta turnyras.
Režimai būna 2 rūšių – nuotoliniu būdu, kur komandos žaidžia iš savo stovyklų, ar net iš namų su savo technika. Taip pat Lan režimas, kur visos komandos žaidžia organizatorių nustatytoje lokacijoje, su turnyro rengėju pateikta technika bei žiūrovais.
Dėl koronaviruso pandemijos visi turnyrai jau ilgą laiką rengiami tik nuotoliniu būdu ir dar bent iki rudens turėtų būti rengiami tokiu rėžimu, nes šalys dar nenori organizuoti masinių renginių su žiūrovais.
Turnyro režimas labai svarbus faktorius, nes vienos komandos gali būti labai stiprios, žaisdamos nuotoliniu būdu, tačiau atrodyti sunkiai atpažįstami Lan režimu ir atvirkščiai.
Kai kurios topinės komandos kaip “Natus Vincere” buvo net kelis metus nedalyvavę nuotolinio budo turnyre iki šios epidemijos, dėl ko labai strigti pradėjo ekipa ir iš top ekipos virto į stiprius vidutiniokus, kur stringa net ir prieš žymiai silpnesnes komandas.
Dar viena elitinė komanda, kuri labai stringa šiuo rėžimu – “mousesports”, kurie reitinge yra top 5 komanda, tačiau žaidimo lygis lyg top 30 ir sunkiai gali atpažinti, kad šią prestižinę organizaciją atstovauja tos pačios super žvaigždės.
Priežasčių tam yra daug – žaidėjai mėgsta žaisti petys petin, kai kolega yra šalia tavęs, kas leidžia tiesiogiai perduoti emocijas, komunikaciją, energiją komandos draugams. O emocijos šiame žaidime liejasi laisvai. Taip pat daugeliu atveju autsaideriai turi pranašumą žaidžiant prieš elitines komandas nuotoliniu būdu, nes čia yra gerokai mažiau įtampos, kai nėra aplink didelių žiūrovų auditorijų, prie kurių yra pripratusios top komandos. Mažesnė įtampa leidžia gerokai stipriau atrodyti ant popieriaus silpnesniems žaidėjams, kas leidžia gerokai aplyginti žaidėjų meistriškumą.
Be to žaidžiant iš namų, ar vietoje be žiūrovų, žaidėjai leidžia sau priimti gerokai drąsesnius, aštresnius sprendimus, ko prieš minias žiūrovų nesiryžta imtis. Dažnai šiuo metu mini ir elitiniai žaidėjai, kurie interviu užsimina, kad labai sunku nuspėti mažiau žinomo oponento veiksmus.
Taip pat, ypač šiuo metu, svarbu pasidomėti, kurios komandos susirinkusios kartu į stovyklą. Dėl karantino toli gražu ne visos komandos dar gali leisti sau tokią prabangą, dėl ko kai kurios ekipos turi gana ženklų pranašumą. Sunku laikyti atsitiktinumu ką tik pasibaigusį “DreamHack Masters Spring 2020” turnyrą, kurio finale susitiko “G2 Esports” su “BIG”, kurios abi jau yra susirinkusios į stovyklas ir žaidžia bei gyvena kartu.
Lažybų bendrovės
CS:GO statymuose, kiekvienoje bendrovėje galima atrasti tiek pliusų, tiek minusų prieš vieną, ar kitą bendrovę. Čia galite rasit visą geriausių esporto bendrovių reitingą.
“Pinnacle”. Visų pirma lietuviškos bendrovės labai retai duoda žaidėjų suminius, vieninteliai Betsafe kartais pateikia pasiūloje, tačiau toli gražu ne kiekvienose rungtynėse. “Pinnacle” būtent garantuoja, kad kiekviename aukšto lygio turnyre duoda žaidėjų totalus, pasirinkimas labai platus, duoda ne tik visų turnyro žaidėjų totalus, tačiau ir kiekvieno žemėlapio atskirai.
Statymų limitai šioje bendrovėje vieni geriausių iš visų bendrovių, kad ir būsi stabiliai laimintis, tikrai nepradeda stipriai riboti lošėjo. Ko negalima pasakyti apie lietuviškas bendrovės. Taip pat šioje bendrovėje yra labai plati pasiūla, galima rasti ir tokių statymų, kaip pavyzdžiui: “Natus Vincere” laimės 1 žemėlapį ir bus 25.5 raundų daugiau, kur galima rasti didelę vertę koeficiente su geru potencialu į pergalę.
“Betsafe”. Šioje bendrovėje dažniausiai rasime geriausius koeficientus už raundų suminius daugiau/mažiau. Iš lietuviškų bendrovių “Betsafe” neabejotinai išsiskiria geriausia CS:GO pasiūla Lietuvoje, tiek kartais įterpia žaidėjų totalus, ko kitose lietuviškose bendrovėse nerasi, tiek galima spėti, kokiu tiksliu rezultatu rungtynes laimės tam tikra komanda.
Betsafe taip pat siūlo įvairių premijų esporto statymams. Šiuo metu galima gauti 20€ nemokamai kiekvieną savaitę elektroninio sporto statymams.
“Unibet”. Ši bendrovė CS:GO pasiūloje išsiskiria tuo, kad galima rasti geriausius koeficientus ir suminius statymus, susijusius su žaidėjų suminiais. Neretai čia galima rasti žaidėjo totalą tašku mažiau ar daugiau, lyginant su anksčiau išvardintomis lažybų bendrovėmis.
Statymų tipai
Raundų daugiau/mažiau žemėlapyje. Šiems statymams ne tik svarbu, kokio lygio komandos susitinka, bet ir kokio žemėlapio statymą renkiesi. Renkantis raundų daugiau, potencialiai geriausi žemėlapiai yra “Dust2 ir Inferno”. Tai bene labiausiai legendiniai CS:GO žemėlapiai, kuriuos puikiai išmano beveik visos aukšto lygio komandos. Čia dažnai vyksta atkakli kova, kad ir komandų pajėgumai skiriasi. Gerą kovą garantuoja tai, kad tiek policininkų, tiek teroristų pusės yra panašaus potencialo, nė viena pusė neturi didesnio pranašumo, aišku, dar nuo komandos priklauso, ar labiau mėgstanti atakuoti, ar gintis.
Statymas mažiau geriausią potencialą turintis žemėlapis yra “Train”. Čia labai išreikštai stiprioji pusė yra policininkų ir šiame žemėlapyje dažnai stipriai dominuoja komanda, pradedanti susitikimą policininkų pusėje ir nepalieka didelių šansų oponentams, susikraudami milžinišką pranašumą. “Train” yra bene vienintelis likęs žemėlapis, kuriame policininkai turi labai didelį pranašumą, nes kitur po modifikacijų, teroristams yra daugiau galimybių sėkmingai pulti.
Žemėlapio nugalėtojas / raundų pranašumas. Čia neabejotinai svarbiausia, koks žemėlapis bus žaidžiamas. Neretai galima rasti aukštą autsaiderių pliusinį raundų pranašumą, kuriame bus daug vertės. Kad ir būna rungtynėse aiškus favoritas ir aiškus autsaideris, tačiau tam tikras žemėlapis gali būti visiškai nepalankus favoritams, o oponentai jame jaučiasi kaip žuvis vandenyje ir gali mesti rimtą iššūkį, ar net iškovoti pergalę, nors ant popieriaus yra gerokai silpnesnė komanda.
Tikslus rezultato spėjimas. Šiame statyme dažnai galima rasti daug vertės dideliame koeficiente, kur verta rizikuoti. Rungtynėse iki 2 pergalių, komandos išsirenka po savo mėgstamą žemėlapį žaisti ir jame gali būti aiškus favoritas, tačiau oponentų pasirinkime jau tampa autsaideris, nes žemėlapis yra visiškai neparankus. Nemažai komandų neturi stabilaus map meniu – turi kelis stiprius žemėlapius, kur renka pergales, tačiau turi ir kelis achilo kulnus, dėl ko dažnai rungtynės nukeliauja į lemiamą 3 žemėlapį.
Už rezultato spėjimą 2:1 tam tikros komandos naudai dažniausiai gausime koeficientus 3.00-4.00 tarpe. Ypač turi vertės toks statymas jei rungtynėse yra gana aiškus favoritas, tačiau oponentai turi gerų žemėlapių, kuriuose favoritas stringa ir bus sunku laimėti pastariesiems sausu rezultatu.
Žaidėjo suminis. Šiame pasirinkime svarbu padaryti žaidėjo analizę, kuriuose žemėlapiuose jam sekasi geriau, kokias pozicijas jame užima ir kokią apskritai turi rolę komandoje – labiau pastatytas į geras nužudymų pozicijas, ar labiau rinkti informaciją kolegoms.
Taip pat svarbu atkreipti prieš kokią komandą ir oponentus teks susitikti – būna ir principinis varžovas, prieš kurį žaidžia su dviguba motyvacija, o galbūt tiesiog parankus žaidimo stilius.
Statant žaidėjo suminis daugiau reikia atkreipti dėmesį, ar žemėlapis bus pakankamai atkaklus, kad užtektų raundų padengti suminį skaičių, nes, kad ir statymas eina geru ritmu, tiesiog gali neužtekti raundų padengti atitinkamą skaičių. Ta pati logika statant mažiau – žiūrėti tikimybę ar žemėlapis turi potencialo su daugiau raundų ar mažiau.
Lietuvių vaidmuo CS:GO e-sporte
Esportas Lietuvoje taip pat populiarėja, nors lietuviai CS:GO scenoje niekada neturėjo rimtos komandos aukštame lygyje, tačiau žaidėjų vis atsiranda rimtose organizacijose. Šiuo metu turime 3 Lietuvos atstovus atstovaujančius konkurencingas komandas.
Visų pirma neabejotinai reikia išskirti “Bymas”. Aurimas Pipiras, vos 16 metų jaunuolis, prieš kelias savaites prisijungė prie vienos iš didžiausių CS:GO organizacijų – “FaZe Clan”. Šioje komandoje žaidžia ir vienos didžiausių šio žaidimo legendų.
Lietuvaitis pakeitė “olofmeister”, kuris nusprendė išeiti į poilsio pertrauką ir dabar “Bymui” duotas šansas įrodyti, kad vertas pasirašyti oficialų kontraktą, nes dabar žaidžia tik kaip pavaduojantis žaidėjas. Tai neabejotinai didžiausias Lietuvos pasiekimas istorijoje, kad mūsų šalies atstovas patektų į šiuo metu 3 reitingą pasaulyje turinčią “FaZe Clan” ekipą.
Kaip ir pats “Bymas” minėjo interviu, kol kas rankos dreba – sunku įsivaizduoti, kad galėtų būti kitaip, kai būdamas 16 metų gauni tokį šansą. Žaidimas banguoja, tačiau turėjo tikrai įspūdingų epizodų ir didelio potencialo užuomazgų. “Bymas” neabejotinai žaidėjas, kurį šiuo metu reiktų sekti labiausiai, jeigu yra poreikis domėtis lietuvių pasirodymais CS:GO profesionalų scenoje.
Iki “Bymo” išsišokimo neabejotinas Lietuvos lyderis buvo “EspiranTo”. Rokas Milašauskas, taip pat jaunas vos 19 metų žaidėjas, tačiau jau spėjas rimtai pasižymėti. Prieš metus žaidė “CR4ZY” ekipoje, kuri tuo metu buvo labai stipri komanda ir mesdavo iššūkį net ir elitinėms komandoms, tačiau bėgant laikui, komanda iširo ir persikėlė į “c0ntact” organizaciją. Kol kas nežiba ši komanda, tačiau neretai ją galima išvysti rimčiausių turnyrų atrankose, o “EspiranTo” yra vienas komandos lyderių. “c0ntact” šiuo metu užima 42 poziciją pasaulio reitinge.
Dar vienas Lietuvos atstovas Nikolaj “kalinka” Rysakov. 26 metų patyręs žaidėjas, nemažai atstovavęs ir Lietuvos komandas, tačiau šiuo metu išgyvena savo karjeros piką – neseniai prisijungė prie “HellRaisers”. Kažkada tai buvo labai didelė CS:GO organizacija, sugebėdavo nukeliauti į Didžiojo Kirčio turnyrų atkrintamųjų varžybų, tačiau bėgant laikui ekipa smuko žemyn ir dabar yra tik šešėlis, ką turėjo praeityje.
Kaip bebūtų, toli gražu ne kiekvienas lietuvis galėtų patekti į tokią komandą, kuri bando iš naujo lipdyti sudėtį ir dalyvauja rimtų turnyrų atrankose. Šiuo metu “HellRaisers” užima 57 vietą pasaulio reitinge.
Taip pat turintis patirties aukštame lygyje Žygimantas “nukkye” Chmieliauskas. 22 metų žaidėjas neseniai pasitraukęs iš tos pačios “HellRaisers” ekipos, nes nepatiko, kad norėjo keisti jo rolę komandoje, kur buvo pagrindinis AWP ginklo žaidėjas ir vienas lyderių. Šiuo metu intensyviai ieško naujos stotelės, kaip pats minėjo pasiūlymų jau turėjo, tačiau koronaviruso epidemija sujaukė planus ir teks luktelėti.
Nuolatinės lietuviškos komandos nėra, kuri dalyvautų turnyruose nuolat, tačiau mėgsta surinkti komandas Baltijos šalių turnyrams, kur dažniausiai geriausius pasirodymus surengia “1337HUANIA” ekipa, bet tuo metu dar komandai atstovavo minėtas “Bymas”.
Top 10 e-sporto arenų, kuriose vyksta ir CS:GO turnyrai
“Spodek arena” (Katowica, Lenkija). Beveik prieš 50 metų buvo pastatyta kaip sporto ir kultūros renginių vieta, tačiau šiandien čia yra vieni didžiausių e-sporto namų, kur telpa apie 11 000 tūkstančių aistruolių.
“Mercedes-Benz” arena (Šanchajus, Kinija). Moderni arena, pastatyta 2017 metais, kurioje telpa net 18,000 tūkstančių žiūrovų ir kiekvienais metais sutraukia apie 5 milijonus lankytojų į įvairius renginius.
“Barclays Center” (Niujorkas, Jav). Net 1 bilijoną kainavusi arena, pastatyta 2012 metais. Šiame stadione telpa net apie 20,000 tūkstančių aistruolių, o čia dažniausiai vyksta “ESL One” CS:GO turnyrai.
“Esports stadium” (Arlingtonas, Teksasas). Tai arena pastatyta tik e-sporto renginiams. Šis stadionas buvo suprojektuotas taip, kad atitiktų specifinius e-sporto poreikius ir galėtų sutalpinti iki 2,000 žiūrovų.
“Anaheim Convention Center” (Anaheimas, Jav). 15 milijonų kainavęs statinys, kuriame telpa iki 7,500 tūkstančių auditorijos. Universali arena įvairiems renginiams, neapleidžianti ir CS:GO turnyrų, kur rengiamas didelis “DreamHack Open” turnyras.
“Lanxess” arena (Kiolnas, Vokietija). Neabejotinai vieni svarbiausių CS:GO namų, kuriame rengiami ir Didžiojo Kirčio turnyrai. Šis stadionas talpina net 18,500 tūkstančių lankytojų.
“Malmo” arena (Malmė, Švedija). Švedija yra viena tituluočiausių CS:GO valstybių ir turi įspūdinga areną, kainavusią net 85 milijonus JAV dolerių. Čia vyksta vieni prestižiškiausių “DreamHack Masters” turnyrai, kurie talpina iki 15,000 tūkstančių žiūrovų.
“Royal” arena (Kopenhaga, Danija). Šiame stadione dažniausiai rengiami “BLAST Pro” serijos turnyrai, kur telpa iki 17,000 tūkstančių fanų.
“Qudos Bank” arena (Sidnėjus, Australija). Taip pat prestižiniai CS:GO namai, kur rengiami vieni didžiausių turnyrų, tame tarpe ir Didžiojo Kirčio kovos. Šioje arenoje telpa net iki 20,000 tūkstančių aistruolių.
“SEE” arena (Londonas, Jungtinė Karalystė). Tai 2 didžiausias vidaus stadionas šioje šalyje po “O2” arenos talpinantis iki 12,500 tūkstančių fanų. Taip pat čia 2018 metais buvo surengtas Didžiojo Kirčio turnyras.